certyfikat ukończenia szkolenia

Pytanie z dnia 12 czerwca 2019

1. W styczniu 2019 firma wysłała mnie na szkolenie, którego ukończenie potwierdzał certyfikat. Dokument miał dostarczyć pracodawca, jednak do dnia dzisiejszego go nie otrzymałam. Kilkukrotnie kontaktowałam się z pracodawcą, który za każdym razem zapewniał, że dostarczy certyfikat w konkretnym terminie. Żadnego z terminów nie dotrzymał, nie informował mnie również o tym, że termin się przesunie. Do dziś nie otrzymałam certyfikatu. W jaki sposób mogę skutecznie wyegzekwować od pracodawcy dostarczenie dokumentu? W kwietniu złożyłam wypowiedzenie, a zatrudnienie ustało z dniem 31.05.2019

2. Ile czasu ma pracodawca na dostarczenie świadectwa pracy i czy istotna jest tu data nadania przesyłki czy też jej dostarczenie? Pierwsza umowa była na okres próbny (3 miesiące) i została przedłużona umową na czas określony (33 miesiące). Złożyłam wypowiedzenie w kwietniu z zachowaniem okresu wypowiedzenia (1 miesiąc).
Podczas zatrudnienia awansowałam dwukrotnie - zamiast nowej umowy podpisywałam z firmą aneksy. Jakie informacje w takiej sytuacji powinny znaleźć się na świadectwie pracy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.