Brak odblokowania prawa jazdy po upływie terminu zatrzymania.

Pytanie z dnia 31 grudnia 2025

Dzień dobry. Miałem zatrzymane prawko do 21.12.25. niestety dalej nie jest odblokowane bo samo musi się odblokować. Czy mogę założyć sprawę urzędowi za dezorganizację i utrudnianie życia

Dzień dobry. Tak, w tej sytuacji istnieje podstawa do wystąpienia z roszczeniem przeciwko urzędowi. Nieterminowe odblokowanie prawa jazdy po upływie okresu zakazu jest działaniem bezprawnym. Możemy domagać się odszkodowania za szkody, które Pan poniósł w wyniku tej dezorganizacji (np. utrata zarobków, koszty transportu). Konieczne jest udowodnienie związku przyczynowego między działaniem urzędu a poniesioną szkodą. Zapraszam do kontaktu

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 stycznia 2026 21:18 Zmodyfikowano dnia: 3 stycznia 2026 21:18

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.