Art 405 kc. Zwrot poczynionych nakładów na remont domu.

Pytanie z dnia 20 lipca

Witam mam pytanie co mogę zrobić aby odzyskać włożone pieniądze w remont domu byłego partnera 3 lata temu włożyłam 80 tys zł w remont domu nie byłam zameldowana dom jest na byłego partnera rozstaliśmy się mam wspólne dziecko czy mogę złożyć do sadu pozew o oddzyskanie pieniędzy z art 405 kc

Dzień dobry, temat nie jest tak jednoznaczny jakby się wydawało, bowiem polskie prawo nie reguluje w sposób wyczerpujący rozliczeń pomiędzy osobami będącymi w związkach faktycznych (nie-małżeńskich). Art. 405 k.c. (czyli bezpodstawne wzbogacenie) to tylko jedna z możliwości odzyskania środków/nakładów przeznaczonych na rzecz byłego konkubenta. Sprawa wymaga analizy stanu faktycznego. Zapraszam do kontaktu: r.pr. Maciej Podgórski, www.podgorski-radca.pl, tel. 503313013

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 lipca 2022 09:22 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 09:22 Obejrzało: 26 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, trzeba by zastanowić się nad podstawą prawną, ale raczej to nie byłby art. 405 kc. W razie chęci uzyskania profesjonalnej pomocy prawnej proszę o kontakt pod adresem grzegorz@kantecki.pl Pozdrawiam, Grzegorz Kantecki

Odpowiedź nr 2 z dnia 21 lipca 2022 09:31 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 09:31 Obejrzało: 26 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, proszę dokładnie opisać, jakie były Państwa ustalenia w zakresie partycypowania przez Panią w kosztach remontu, jakie prace dokładnie zostały wykonane i jakie ma Pani dowody na poniesione nakłady ? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 3 z dnia 21 lipca 2022 09:37 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 09:37 Obejrzało: 25 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Sprawa wymagałaby bardziej dokładnej analizy. Podstawą roszczenia niekoniecznie będzie bowiem art. 405 KC. Zastosowanie znajdą tu najprawdopodobniej przepisy art. 224-226 KC. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 4 z dnia 21 lipca 2022 10:06 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 10:06 Obejrzało: 23 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.