Radca prawny Tomasz Szadach, Poznań
PREMIUM
Dodaj opinię

Tomasz SzadachRadca prawny
(Od 2012)

Kancelaria Prawna Stawicka Zych s.c.
Otwarty na nowych klientów Oferuje bezpłatną konsultację
ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań
ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Prezes Fundacji Pomocy Prawnej Legitimis. Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa odszkodowań. Doświadczenie zdobyłem prowadząc spory na rzecz jednego z większych ubezpieczycieli w Polsce. Obecnie prowadzę procesy sądowe z zakresu odszkodowań za: - błędy medyczne, - wypadki komunikacyjne, - wypadki przy pracy, - szkody w rolnictwie, - śmierć osoby najbliższej, - z polis AC, NNW, na życie, grupowych, - inne wypadki np. na ulicy, basenie itp. Ponadto zajmuje się prowadzeniem spraw o upadłość, w szczególności osób fizycznych (tzw. upadłość konsumencka).

Wybrane usługi prawne

Sprawy prywatne Sprawy firmowe

SPRAWY UBEZPIECZENIOWE

Rozliczenia

Rozliczanie od sprawy
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
8:30 - 17:00
8:30 - 17:00
8:30 - 17:00
8:30 - 17:00
8:30 - 17:00

Sprawy przeprowadzone

 • Sprawy ubezpieczeniowe (4)
  • Sprawa o odszkodowanie za błąd medyczny - amputacja prawej kończyny dolnej na wysokości golenia, w wyniku braku należytej diagnozy i niezainteresowanie się pacjentem z zakażeniem nogi. Szpital oraz jego ubezpieczyciel wypłacili łącznie 6.000 zł. W postępowaniu sądowym uzyskano zadośćuczynienie 300 000 zł, odszkodowanie 150 0000 zł oraz miesięczną rentę na poziomie 5 000 zł.
  • Wypadek komunikacyjny - poszkodowany doznał urazu kręgosłupa w wyniku wypadku samochodowego. Ubezpieczyciel przyznał 1500 zł odszkodowania. Prawomocnym wyrokiem Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej zasądził na rzecz poszkodowanego łączną kwotę 73 000 zł.
  • Sprawa o odszkodowanie za wypadek przy pracy - pracownik zasnął za kierownicą busa i spowodował wypadek komunikacyjny doznając znacznych obrażeń. Zakład Ubezpieczeń Społecznych odmówił wypłaty odszkodowania z uwagi na brak przyczyny zewnętrznej. W wyniku przeprowadzonego procesu sądowego, sąd nakazał ZUS wypłatę poszkodowanemu pracownikowi kwotę 100 000 zł
  • Sprawa o odszkodowanie z polisy na życie - poszkodowany zemdlał i uderzył głową o kostkę burkową, a następnie zmarł. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z polisy na życie członkom rodziny zmarłego, z uwagi na brak przyczyny zewnętrznej wypadku. W toku procesu udowodniono, że omdlenie nie może stanowić przyczyny zewnętrznej wypadku. Sąd zasądził na rzecz członków rodziny 100 000 zł
 • Majątek (1)
  • Upadłość konsumencka - umorzenie 3 milionów długu bez sporządzania planu spłaty. Klientka posiadała zadłużenie z prowadzonej działalności gospodarczej, po wielu latach egzekucji komorniczych zwróciła się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W wyniku przeprowadzonego postępowania, umorzono zobowiązania klientki w wys. 3 milionów złotych, bez sporządzania planu spłaty, z uwagi na możliwości finansowe klientki i jej stan zdrowia.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 10)