Radca prawny Mateusz Krawczyk, Tarnów
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Mateusz KrawczykRadca prawny

KDP Kancelaria Adwokacko-Radcowska Witecka, Krawczyk & Wspólnicy sp.k.
Otwarty na nowych klientów Oferuje bezpłatną konsultację
ul. J.Kochanowskiego 30A, 33-100 Tarnów
Kraków

Jestem wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Zawód wykonuję jako wspólnik w spółce KDP Kancelaria Adwokacko-Radcowska Witecka, Krawczyk & Wspólnicy sp.k. Byłem członkiem zwycięskiej drużyny i zdobywcą nagrody najlepszego mówcy w III Ogólnopolskim konkursie wiedzy o Arbitrażu Handlowym Moot Court, organizowanym przez „Elsa” oraz Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobyłem pracując w kancelariach radcowskich i adwokackich w Tarnowie, wykonując usługi na rzecz Zespołu Radców Prawnych UJ oraz świadcząc pomoc prawną na rzecz przedsiębiorców. W obszarze moich zainteresowań znajduje się prawo gospodarcze, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne, oraz prawo cywilne.

Wybrane usługi prawne

Sprawy prywatne Sprawy firmowe
Organizacje: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie
Inne uwagi: Kancelaria posiada w stałej obsłudze wiele podmiotów gospodarczych, na rzecz których świadczy kompleksowe usługi prawne od wielu lat.

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 2 opinie

Rozliczenia

Stawka za godzinę Rozliczanie od sprawy Rabat przy pierwszej konsultacji
175,0 zł + 23% VAT
TAK
10%

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00

Sprawy przeprowadzone

 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja) (1)
  • Wygrana sprawa sądowa o odszkodowanie na rzecz przedsiębiorcy od księgowego, który niesumiennie wykonywał swoje obowiązki. Spóźnienie się przez księgowego z wysłaniem deklaracji ZUS doprowadziło do braku umorzenia obowiązku zapłaty składek ZUS na podstawie przepisów ustawy COVIDowej.
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa) (1)
  • Sporządzenie statutu, założenie od podstaw, rejestracja oraz bieżąca obsługa prawna prężnie działającego stowarzyszenia, zrzeszającego przedsiębiorców, zwłaszcza zajmujących się robotami budowlanymi.
 • Majątek (1)
  • Wygrana sprawa sądowa o odszkodowanie na rzecz klienta (wynajmującego) przez najemcę z tytułu zniszczenia wynajmowanego lokalu oraz zaległości w zapłacie czynszu.
 • Spółki (akty założycielskie, umowy) (1)
  • Nasza Kancelaria w sposób szybki i skuteczny doprowadziła do zarejestrowania wielu spółek, w tym spółek kapitałowych, poprzez przeprowadzenie całego procesu zakładania spółki od podstaw. W sprawny sposób dokonujemy rejestracji spółek z o.o. przez Internet (S24). Dbamy również o terminowe wykonanie obowiązków związanych z rejestracją spółki, takich jak dokonanie zgłoszenia do CRBR, sporządzenie NIP-8 oraz deklaracji PCC.
 • KORONAWIRUS (COVID-19) (1)
  • Od początku powstania programów wspierających przedsiębiorców w związku z pandemią COVID-19, zajmujemy się szczegółową analizą przepisów prawnych z tym związanych i pomagamy przedsiębiorcom w sposób kompleksowy wdrożyć i rozliczyć owe programy w ich firmach. W sposób szczególny świadczyliśmy usługi związane z Tarczami Finansowymi PFR (subwencje finansowe), od złożenia wniosku, po rozliczenia, wydawanie opinii prawnych oraz w zakresie sporów na linii przedsiębiorca - PFR.
 • Inne (1)
  • Nasza Kancelaria w sposób sprawny i skuteczny pomogła już wielu dłużnikom, również byłym przedsiębiorcom, w pomyślnym przeprowadzeniu procedury zakończonej ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Rzetelne opracowanie wniosków o ogłoszenie upadłości, zawsze skutkowało uzyskaniem korzystnego dla klientów rozstrzygnięcia.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Nieruchomości

Publikacje zobacz wszystkie

Upadłość konsumencka na każdą kieszeń? Czyli ile kosztuje ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka to instytucja prawna, która może sprawić, że dłużnik otrzyma „nowe życie”. Dzieje się tak ponieważ po przeprowadzonym postępowaniu upadłościowym nierzadko dochodzi do całkowitego umorzenia długów upadłego. Nie powin…

Rekompensata za opóźnienia w zapłacie pomiędzy przedsiębiorcami. Czego można żądać od spóźnialskiego dłużnika?

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest zadaniem prostym. Przedsiębiorca musi codziennie podejmować nowe wyzwania oraz liczyć się z ryzykiem wiążącym się z uczestnictwem w transakcjach handlowych. Niezwykle ważnym jest utrzymanie…

Zrób to, póki nie jest za późno! Czyli jak uchronić się przed przedawnieniem naszych roszczeń.

Zasadą w prawie polskim jest, że roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu [1] . Oznacza to, że mamy ograniczony czas na wyegzekwowanie należnych nam pieniędzy od dłużników, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę…

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Jeśli miałbym komukolwiek polecić prawnika to z pośród tych co znam to z pewnością Pana Mateusza Krawczyka .Widać że lubi to co robi, i widać jego zaangażowanie w sprawy którymi się zajmuje . Człowiek o bardzo spokojnym usposobieniu, jednak w sądzie bardzo stanowczy i konkretny ,,Lew'' bardzo miła współpraca. Polecam

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Czasem mijają lata zanim sie trafi na właściwą osobę, która w pewnych określonych sprawach, potrafi dac poczucie bezpieczeństwa. Pan Mateusz Krawczyk taką osobą właśnie jest. Odkąd mam z nim przyjemnośc od czasu do czasu prowadzić jakieś swoje sprawy, mam poczucie komfortu, że nic nie zostało zaniedbane, przeoczone bądź przepłacone. Pan Mateusz jest osoba na wskroś rzetelną, kompetentna, dokładną i uczciwą. Przekonałem sie o tym wielokrotnie i jego obecność daje mi duży komfort w radzeniu sobie ze Światem. zarówno potrafi doradzić jak i skutecznie prowadzić działania w róznych sprawach, które wymagają wiedzy prawniczej. Serdecznie polecam Jego usługi.

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 4)