Adwokat Marek Kuc, Wrocław
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Marek KucAdwokat
(Od 2019)

Kancelaria Adwokacka Adwokat Marek Kuc
Otwarty na nowych klientów
ul. Piłsudskiego 12/4, 50-049 Wrocław
ul. Siewierska 101, 42-300 Myszków

Głównym obszarem praktyki Kancelarii są sprawy z zakresu prawa karnego, w tym prawa karnego skarbowego oraz prawa karnego wykonawczego, a także sprawy cywilne, rodzinne i gospodarcze. Adwokat specjalizuje się w doradztwie prawnym, reprezentowaniu klientów w postępowaniach sądowych, jak i w sprawach pozasądowych, negocjacjach oraz opiniowaniu umów.

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 2 opinie

Rozliczenia

Rozliczanie od sprawy
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
17:00
17:00
17:00
17:00
17:00

Sprawy przeprowadzone

 • Przestępstwa i wykroczenia (6)
  • Nasza Klientka została oskarżona o popełnienie przestępstwa z art. 207 § 1 KK. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia podzielił naszą argumentację przedstawianą w toku postępowania i wydał wyrok uniewinniający oskarżoną od popełnienia zarzucanego jej czynu. Oskarżyciel publiczny złożył apelację od tego wyroku. W dniu 1 czerwca 2022 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu nie uwzględnił apelacji prokuratury i utrzymał w mocy zaskarżony wyrok. Wyrok uniewinniający jest prawomocny.
  • W dniu 2 lutego 2023 roku, Sąd Okręgowy w Zielonej Górze w sprawie toczącej się pod sygn. akt III Kow 2066/22/el uwzględnił złożony przez nas wniosek o udzielenie zezwolenia na odbywanie przez naszego Klienta kary 10 miesięcy pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.
  • W dniu 12 października 2022 roku, Sąd Okręgowy we Wrocławiu w sprawie toczącej się pod sygn. akt V Kow-el 895/22 uwzględnił złożony przez nas wniosek o udzielenie zezwolenia na odbywanie przez naszego Klienta kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.
  • W dniu 9 stycznia 2023 roku, Sąd Okręgowy w Gliwicach w sprawie toczącej się pod sygn. akt VII Kow 3159/22 uwzględnił złożony przez nas wniosek o udzielenie zezwolenia na odbywanie przez naszego Klienta kary 12 miesięcy pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.
  • W dniu 21 listopada 2022 roku, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w sprawie toczącej się pod sygn. akt II AKzw 3302/22 uwzględnił w całości złożone przez nas zażalenie na Postanowienie Sądu Okręgowego w Opolu w przedmiocie odwołania warunkowego zwolnienia z odbywania kary pozbawienia wolności.
  • W dniu 7 marca 2023 roku, Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich w sprawie toczącej się pod sygn. akt II Kp 254/22 uwzględnił w całości złożone przez nas w imieniu Pokrzywdzonego zażalenie na Postanowienie Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich z dnia 21 października 2022 roku o umorzeniu dochodzenia. Sąd rozpoznający sprawę w całości podzielił argumentację przytoczoną w zażaleniu i nakazał Prokuraturze dalsze prowadzenie sprawy.
 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja) (1)
  • Nasza Klientka została pozwana o zapłatę kwoty 39.908,59 złotych przez mBank spółka akcyjna. Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej, wyrokiem z dnia 1 lutego 2023 roku w sprawie toczącej się pod sygn. akt XV GC 249/22 oddalił powództwo. Sąd w całości podzielił naszą argumentację przedstawioną w toku postępowania. Wyrok jest prawomocny.
 • Sprawy bankowe (1)
  • Nasza Klientka została pozwana o zapłatę kwoty 19.971,00 złotych przez Prokura NSFIZ. Sąd Rejonowy w Myszkowie, wyrokiem z dnia 5 maja 2022 roku oddalił powództwo. Sąd w całości podzielił naszą argumentację przedstawioną w toku postępowania. Wyrok jest prawomocny.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

Publikacje zobacz wszystkie

Czy warto skorzystać z pomocy obrońcy w sprawie karnej?

Wiele osób zastanawia się, czy warto korzystać z obrońcy w postępowaniu karnym. Niektórzy myślą o tym dopiero, gdy sprawa trafi już do sądu lub nawet po skazaniu. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku obowiązuje zasada „im wcz…

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Rozmowa z Panek Markiem dobrze przygotowała mnie do konfrontacji z mechanikiem samochodowym. Wypracowana strategia pozwoliła oszczędzić ponad 1000PLN. Polecam.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Polecam, miła obsługa i wyczerpująca odpowiedź:)

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 20)