Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Wrocław wyniki wyszukiwania: znaleziono 246 ofert

Filtruj wg kryteriów

Kancelaria Adwokacka adwokat Tomasz Kubata

Strzegomska 42AB lok. 7 (I p.), 53-611 Wrocław

Odpowiada w ciągu 24 godzin

  • Usługi wycenione
  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania

Porada prawna w sprawie przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, wskaże jakie dokumenty musisz zgromadzić, powie jak ustalić krąg uczestników postępowania.

49,00 zł wybieram

porada prawna w sprawie błędu medycznego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie błędu medycznego, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Jesteś ofiarą błędów lekarskich? Został naruszony wobec Ciebie obowiązek zapewnienia lub udzielenia opieki? Otrzymałeś błędne wyniki badań, masz problem w uzyskaniu dokumentacji medycznej lub znajdują się w niej błędy? Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

49,00 zł wybieram

Telefoniczna porada prawna

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji.

60,00 zł wybieram

Założenie indywidualnej działalności gospodarczej.

Prawnik pomoże Ci rozpocząć działalność biznesową, tak by zaoszczędzić czas i upewnić się, że Twoja firma zacznie działalność zgodnie z prawem. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

199,00 zł wybieram

Porada Prawna: Podwyższenie alimentów na dziecko

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, kiedy można domagać się wyższych alimentów, jakie dokumenty należy przygotować, aby móc ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak obliczyć potrzeby dziecka, jak udokumentować wydatki, jak wyjaśnić możliwości zarobkowe zobowiązanego.

200,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie karnej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie karnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sytuacji.

200,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie mieszkaniowej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie mieszkaniowej , abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z Twoją sytuacją mieszkaniową.

200,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie nakazu zapłaty.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, w sytuacji otrzymania nakazu zapłaty lub wezwania do zapłaty abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak działać dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego nakazu zapłaty lub wystąpienia o taki nakaz w celu odzyskania należności od dłużnika.

200,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak czym jest upadłość konsumencka, czy możesz ją ogłosić, jak przygotować się do upadłości konsumenckiej.

200,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o zachowek.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o zachowek abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojego udziału w spadku.

200,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przedawnienia zadłużenia

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przedawnienia zadłużenia, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak przedawnienie zobowiązania.

200,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spadkowej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak nabycie spadku, odrzucenie spadku, podział i zrzeczenie się spadku czy zachowek.

200,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie wyroku łacznego.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie możliwości połączenie orzeczonych kar i uzyskanie niższej kary łącznej abyś mógł podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twoich spraw karnych.

200,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie zagrożenia karą za zarzucane przestępstwo lub wykroczenie.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie zagrożenia karą za zarzucane przestępstwo lub wykroczenie abyś mógł podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i wyjaśni wszelkie wątpliwości w zakresie kwalifikacji prawnej czynu.

200,00 zł wybieram

Porada prawna: Wypadek drogowy

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie wypadku drogowego, samochodowego, motoyklowego, z udziałem pieszych i rowerzystów abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

200,00 zł wybieram

Porada prawna: sprzedaż mieszkania przez pośrednika

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie sprzedazy mieszkanai przez pośrednika, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących umowy z pośrednikiem, umowy przedwstępnej i procesu sprzedazy.

200,00 zł wybieram

Porada w sprawie zajęcia komorniczego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie otrzymania pisma o zajęciu komorniczym, rozpoczętej egzekucji komorniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję jak postępować dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak ile może zabrać komornik z Twojego wynagrodzenia, co zrobić w przypadku blokady konta bankowego, zablokowania części wynagrodzenia przez komornika, rozpoczętej egzekucji.

200,00 zł wybieram

Stworzenie dokumentu wezwania do zapłaty

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu dokumentu wezwania do zapłaty, sformułuje właściwe żądanie i obliczy właściwie odsetki, których możesz się domagać. Taki dokument podpsiany przez prawnika niejednokrotnie pozwala rozwiązać problem braku zapłaty od dłużnika.

250,00 zł wybieram

Konsultacja sprawy z zakresu PFR

Obrona przed roszczeniami PFR-u o zwrot subwencji

299,98 zł wybieram

Porada Prawna: Biznes

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie prowadzenia własnej działalności abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących rozpoczęcia prowadzenia działalności, nowego pomysłu, jego ochrony, sprawy zatrudnienia pracownika.

300,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie kontaktów z dzieckiem lub władzy rodzicielskiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spraw dziecka, opieki nad nim i kontaktów z dzieckiem abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących kontaktów z dzieckiem oraz władzy rodzicielskiej.

300,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie rozwodowej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twoich kwestii związanych z rozwodem i pomoże Ci rozeznać się w Twojej sytuacji.

300,00 zł wybieram

Porada z prawa rodzinnego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, podczas których omówisz sytuację prawną swojej rodziny, po to abyś mógł podjąć właściwe decyzje. Prawnik odpowie na Twoje pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak małżeństwo, separacja, alimenty lub opieka nad dziećmi.

300,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu sklepu internetowego , abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej działalności, który skutecznie zabezpieczy Twój sklep.

499,00 zł wybieram

Przygotowanie dokumentu: Wezwanie do zapłaty

Twój dłużnik nie oddaje należności? Chcesz zastosować środki, które zmotywują dłużnika do zapłaty? Jeśli rozwiązanie problemu poprzez rozmowę z dłużnikiem nie jest skuteczne czas wysłać oficjalne pismo wzywające dłużnika do zapłaty. Takie działanie i wysłanie pisma z kancelarii może być skuteczne jeśli zostanie napisane i podpisane przez doświadczonego prawnika. Prawnik zadzwoni do Ciebie by omówić szczegóły Twojej sytuacji i przygotuje indywidualne wezwanie do zapłaty.

500,00 zł wybieram

Sporządzenie pisma z reklamacją dla klienta

Jeżeli kupiony towar lub usługa ma wadę, klient może złożyć reklamację, w której określi swoje żądania. Pismo sporządzone przez doświadczonego prawnika pomoże Ci dochodzić swoich praw i zagwarantuje, iż spełnisz wymagania prawne i formalne dotyczące Twojej sytuacji. Prawnik sporządzi dokument, który bedziesz mógł wysłać do podmiotu, do którego zgłaszasz reklamację.

500,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew

Prawnik sprawdzi przygotowany przez Ciebie dokument, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse i pewność, że dokument właściwie Cię zabezpiecza. Po tym jak prawnik sprawdzi dokument, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie złozyć dokument w Sądzie.

500,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa najmu

Sprawdzenie umowy najmu przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza wynajem mieszkania przez Ciebie i Twoje prawa. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

500,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o pracę

Sprawdzenie umowy o pracę przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Cię odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę o pracę.

500,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy kredytowej dla klienta zawierającego umowę kredytu hipotecznego

Umowy kredytowe zawierają coraz więcej kruczków prawnych. Często są one tak skonstruowane w sposób niezrozumiały dla klienta. Sprawdzenie przez prawnika umowy kredytowej na zakup mieszkania pomoże Ci upewnić się, czy taki sposób kupna mieszkania lub lokalu jest dla Ciebie bezpieczny. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie zawrzeć umowę.

500,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy pożyczki

Ta usługa sprawdzenia umowy pożyczki jest dla Ciebie, jeśli chcesz taką podpisać i chciałbyś, by prawnik wyjaśnił Ci jej zapisy.

500,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy pożyczki zawartej z instytucją pozabankową (pożyczki online).

Ta usługa sprawdzenia umowy e-pożyczki jest dla Ciebie, jeśli chcesz taką podpisać i chciałbyś, by prawnik wyjaśnił Ci jej zapisy.

500,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 3 godziny

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 3 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

600,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentacji: Regulamin akcji marketingowych i konkursów w Internecie

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu akcji marketingowej w Internecie lub konkursu w Internecie, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej akcji, która skutecznie zabezpieczy Twój konkurs lub działania marketingowe w Internecie.

799,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: umowa sprzedaży nieruchomości.

Sprawdzenie przez prawnika umowy sprzedaży abyś miał pewność, że sprzedaż lub kupno mieszkania lub lokalu jest dla Ciebie bezpieczna. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie zawrzeć umowę.

1000,00 zł wybieram

Wypełnienie wniosku do KRS

Przydatne każdej firmie szczególnie wtedy, kiedy chcesz zarejestrować zmiany w zarządzie, zmianę siedziby czy złożenie sprawozdań finansowych lub podwyższenia kapitału spółki. Otrzymasz dokumenty, które będziesz mógł złożyć we właściwym sądzie.

1000,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 5 godzin

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 5 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

1000,00 zł wybieram

Sporządzenie umowy o pracę

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy o pracę, abyś miał pewność, że jesteś chroniony a podpisany dokument zabezpieczy Cię odpowiednio. Prawnik oceni Twoje potrzeby i stworzy spersonalizowaną umowę o pracę, która skutecznie zabezpieczy Twoje sprawy.

1500,00 zł wybieram

Stworzenie umowy biznesowej

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy biznesowej, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona od ryzyk. Prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy spersonalizowaną umowy, która skutecznie zabezpieczy twoje sprawy.

1500,00 zł wybieram

Dokonanie wpisu w księgach wieczystych

Aby dokonać wpisu do księgi wieczystej należy do wniosku dołączyć odpowiednie dokumenty stanowiące podstawę wpisu. Dokumentami takimi mogą być orzeczenia sądu, dokumenty stwierdzające dokonanie czynności prawnej: akt notarialny, decyzje administracyjne. Prawnik przygotuje odpowiedni wniosek oraz wypełni go dla Ciebie.

2000,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 10 godzin

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 10 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

2000,00 zł wybieram

Sprawa rozwodowa - Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew i prowadzenie sprawy rozwodowej.

Prawnik poprowadzi Cię przez cały proces rozwodu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse na szybki wynik sprawy. Wynajęty prawnik pomoże Ci podczas całego procesu rozwodu i złoży wszystkie potrzebne dokumenty w sądzie.

3000,00 zł wybieram

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Prawnik pomoże Ci w założeniu spółki z o.o. dzięki czemu zaoszczędzisz czas i upewnisz się, że Twój biznes spełnia wszystkie wymogi prawne. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia działalności, w tym formularze KRS i umowę spółki.

3000,00 zł wybieram

Kancelaria Adwokacka Adwokat Marek Kuc

Piłsudskiego 12/4, 50-049 Wrocław

Siewierska 101, 42-300 Myszków

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Nasza Klientka została pozwana o zapłatę kwoty 39.908,59 złotych przez mBank spółka akcyjna. Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej, wyrokiem z dnia 1 lutego 2023 roku w sprawie toczącej się pod sygn. akt XV GC 249/22 oddalił powództwo. Sąd w całości podzielił naszą argumentację przedstawioną w toku postępowania. Wyrok jest prawomocny.

Nasza Klientka została oskarżona o popełnienie przestępstwa z art. 207 § 1 KK. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia podzielił naszą argumentację przedstawianą w toku postępowania i wydał wyrok uniewinniający oskarżoną od popełnienia zarzucanego jej czynu. Oskarżyciel publiczny złożył apelację od tego wyroku. W dniu 1 czerwca 2022 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu nie uwzględnił apelacji prokuratury i utrzymał w mocy zaskarżony wyrok. Wyrok uniewinniający jest prawomocny.

Nasza Klientka została pozwana o zapłatę kwoty 19.971,00 złotych przez Prokura NSFIZ. Sąd Rejonowy w Myszkowie, wyrokiem z dnia 5 maja 2022 roku oddalił powództwo. Sąd w całości podzielił naszą argumentację przedstawioną w toku postępowania. Wyrok jest prawomocny.

W dniu 2 lutego 2023 roku, Sąd Okręgowy w Zielonej Górze w sprawie toczącej się pod sygn. akt III Kow 2066/22/el uwzględnił złożony przez nas wniosek o udzielenie zezwolenia na odbywanie przez naszego Klienta kary 10 miesięcy pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

W dniu 12 października 2022 roku, Sąd Okręgowy we Wrocławiu w sprawie toczącej się pod sygn. akt V Kow-el 895/22 uwzględnił złożony przez nas wniosek o udzielenie zezwolenia na odbywanie przez naszego Klienta kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

W dniu 9 stycznia 2023 roku, Sąd Okręgowy w Gliwicach w sprawie toczącej się pod sygn. akt VII Kow 3159/22 uwzględnił złożony przez nas wniosek o udzielenie zezwolenia na odbywanie przez naszego Klienta kary 12 miesięcy pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

W dniu 21 listopada 2022 roku, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w sprawie toczącej się pod sygn. akt II AKzw 3302/22 uwzględnił w całości złożone przez nas zażalenie na Postanowienie Sądu Okręgowego w Opolu w przedmiocie odwołania warunkowego zwolnienia z odbywania kary pozbawienia wolności.

W dniu 7 marca 2023 roku, Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich w sprawie toczącej się pod sygn. akt II Kp 254/22 uwzględnił w całości złożone przez nas w imieniu Pokrzywdzonego zażalenie na Postanowienie Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich z dnia 21 października 2022 roku o umorzeniu dochodzenia. Sąd rozpoznający sprawę w całości podzielił argumentację przytoczoną w zażaleniu i nakazał Prokuraturze dalsze prowadzenie sprawy.

Nasz Klient został oskarżony o popełnienie przestępstwa z art. 62 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii (posiadanie substancji psychotropowej w postaci 3-chlorometkatynonu [3CMC] o łącznej wadze 17,79 grama netto). Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia podzielił naszą argumentację przedstawianą w toku postępowania i w dniu 31 lipca 2023 roku wydał wyrok warunkowo umarzający postępowanie na okres 2 lat próby.

Nasz Klient został pozwany o rozwód. W toku postępowania powódka złożyła wniosek o zabezpieczenie roszczeń pieniężnych na siebie i małoletnie dzieci stron. Sąd Okręgowy w Sosnowcu podzielił w całości naszą argumentację przedstawioną w odpowiedzi na wniosek o zabezpieczenie i w dniu 28 grudnia 2023 roku wydał postanowienie oddalające w całości wniosek złożony przez powódkę.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Bartosz Krycki

Legnicka 52, lok 503, 54-204 Wrocław

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Wdrożenie RODO do małych i średnich firm.

Analiza i sporządzanie umów (m.in. umowy najmu, zlecenie, dzieło, o roboty budowlane, licencyjne)

Doradztwo w zakresie przyjęcia i odrzucenia spadku. Przygotowanie wniosków o stwierdzenie nabycia spadku. Reprezentacja wnioskodawców i uczestników w postępowaniu sądowym. Przeprowadzanie działu spadku.

Kancelaria zapewnia stałą obsługę przedsiębiorców oraz udziela kompleksowych porad prawnych związanych z bieżącym prowadzeniem działalności gospodarczej. W ramach obsługi zapewniamy reprezentację w sprawach sądowych, egzekucyjnych, przed organami ścigania, organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami.

Przygotowujemy i opiniujemy umowy z zakresu prawa autorskiego np. umowy o przeniesienie praw autorskich, licencyjne, sublicencyjne, wydawnicze, o korzystanie z fotografii. Reprezentujemy Klientów w sprawach związanych z prawami autorskimi np: sprawy o zaniechanie działania zagrażającego prawom osobistym; o zadośćuczynienie za naruszenie autorskiego prawa osobistego.

Sporządzamy pisma, wnioski, odwołania, skargi do organów administracji publicznej i samorządowej lub sądów administracyjnych. Reprezentujemy Klientów w sprawach przed organami administracji publicznej, wojewódzkimi sądami administracyjnymi raz przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Pomoc prawna pokrzywdzonym, podejrzanym, oskarżonym, oskarżycielom prywatnym, oskarżycielom posiłkowym, powodom cywilnym. Oferujemy reprezentację i zastępstwo na każdym etapie, każdego postępowania karnego. Wypadki komunikacyjne, sprawy o zniesławienie, pobicie, posiadanie narkotyków.

Reprezentacja w sprawie przeciwko pośrednikom nieruchomości. Wykrycie stosowania klauzul niedozwolonych i niesłusznie naliczanych opłat.

Reprezentacja w sprawach kredytów "frankowych" przeciwko bankom. Sprawy kredytu indeksowanego oraz kredytu denominowanego.

Sporządzanie umów gospodarczych, umów spółek (m. in. spółka jawna, partnerska, komandytowa, spółka z o.o.)

Kancelaria Prawna Goszczyński

Dmowskiego 15/306, 50-203 Wrocław

  • Odpowiedzi na pytania

Witam. Dnia 29.06 młody kierowca cofając uszkodził mi przód auta, jest rozwalona między innymi chłodnica co powoduje że samochodem nigdzie się nie ruszę.. Dzwoniąc do ubezpieczalni oferują mi auto zastępcze na tydzień.. A w tydzień nie naprawią mi samochodu.. Za każdy kolejny dzień rzekomo mam płacić około 200zl. Dowiedziałem się, że mają obowiązek dać mi auto zastępcze na cały okres naprawy, a nie tylko na tydzien.. Co mogę w tej sprawie zrobić? Jakie podjąć kroki? Dodam że potrzebuję pojazd ponieważ codziennie dojeżdżam do pracy. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!!

Dzień dobry. W związku z tym, że Pana pojazd nie może poruszać się bezpiecznie po drogach publicznych zasadnym jest domaganie się od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia pojazdu zastępczego z segmentu w którym został sklasyfikowany Pana uszkodzony pojazd (tzn. jeżeli Pana należy do segmentu D to przysługuje Panu pojazd zastępczy z segmentu D). Pojazd zastępczy przysługuje na czas rzeczywistego czasu naprawy (nie technologicznego czasu naprawy) Pana pojazdu. Do czasu naprawy zalicza się również okres, w którym pojazd stoi na parkingu przy zakładzie naprawczym w oczekiwaniu na oględziny czy w oczekiwaniu na brakujące części zamienne a więc w okresie niezbędnym i koniecznym do przywrócenia stanu sprzed szkody. Sformułowanie „okres konieczny i niezbędny” oznacza nic innego jak obowiązek zwrotu kosztów wynajmu samochodu za rzeczywisty, a nie technologiczny okres naprawy uszkodzonego pojazdu (vide: Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 7 kwietnia 2015 r. sygn. akt II Ca 1767/14). Ograniczenie okresu, za który przysługuje refundacja kosztów najmu pojazdu zastępczego do tzw. technologicznego czasu naprawy, nie tylko nie realizuje zasady pełnego odszkodowania, ale również naraża poszkodowanego na poniesienie dodatkowych wydatków, które nie wystąpiłyby, gdyby szkoda nie została jej wyrządzona. (vide: Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 7 kwietnia 2015 r. sygn. akt II Ca 1767/14). Ubezpieczyciel odmawiają podstawienia pojazdu zastępczego narusza prawo poszkodowanego do domagania się pojazdu zastępczego w klasie pojazdu uszkodzonego przez cały okres naprawy.

Leasing w Santander Consumer Multirent. Sprawa dotyczy ubezpieczenia własnego. Zgodnie z OWUL należy przekazać dokumenty do akceptacji na 30 dni przed końcem ubezpieczenia. Problem w tym, że proces cesji, w wyniku której nabyłem samochód trwał tak długo, że umowa cesji podpisana została na niecały tydzień przed ww. terminem umownym. Zgłosiłem swoje zastrzeżenia podczas podpisywania umowy, że fizycznie niemożliwe jest spełnienie warunków OWUL. Zapewniono mnie, że nie powinno być problemu. Jednakże ostatecznie problem jest. Wysłałem stosowny wniosek - bez odpowiedzi, wszystko na wariackich papierach, zawarłem ubezpieczenie ostatniego dnia dla zachowania ciągłości - ale ostatecznie otrzymałem powiadomienie, że ubezpieczenie zawarto za mnie i należy złożyć wniosek o jego rozwiązanie z oświadczeniem, że poddaję się obciążeniu mnie kosztami z tego tytułu. Reklamację odrzucono powołując się znowu na przepisy OWUL, co do których zgłoszono zastrzeżenia (powinienem wysłać dokumenty w terminie, kiedy nawet nie byłem stroną). Ze swojej strony dołożyłem wszelkich starań, by proces przebiegł sprawnie, a masywne opóźnienia są po stronie SCM. Oprócz wielu maili, spędziłem na infolinii całe godziny próbując załatwić sprawę - bezskutecznie. Czuję dużą niesprawiedliwość i jestem zdeterminowany, by rozstrzygnąć spór choćby na drodze sądowej, jeśli zajdzie taka potrzeba. Uprzejmie proszę o kontakt.

Szanowny Panie, a czy ma Pan potwierdzenia wysłania uwag i zlozenia dokumentow ? Należałoby dobrze przeanalizować OWUL i zweryfikować co to były za uwagi

Kancelaria Radcy Prawnego Radosław Wojcieszko

Wrocław

Kancelaria Adwokacka Adwokat Jarosław Cieślak

Wrocław

Kancelaria Adwokacka adw. Jaśmina Kapko

Wrocław

Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Osowiecka - Wasiak

Wrocław

Kancelaria Adwokacka Anna Babiak

Wrocław

Kancelaria Radcy Prawnego Anna Mikołajczyk

Wrocław

Wróć na górę