Wyszukani prawnicy na mapie:

Zwiń filtry

Filtruj wg nastepujących kryteriów

Sprawy prywatne

Sprawy firmowe

Prawnik Wrocław wyniki wyszukiwania: znaleziono 447 ofert

Filtruj wg kryteriów

Kancelaria Adwokacka Adwokat Bartosz Krycki

Legnicka 52, lok 503, 54-204 Wrocław

  • Usługi wycenione
  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

porada prawna w sprawie błędu medycznego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie błędu medycznego, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Jesteś ofiarą błędów lekarskich? Został naruszony wobec Ciebie obowiązek zapewnienia lub udzielenia opieki? Otrzymałeś błędne wyniki badań, masz problem w uzyskaniu dokumentacji medycznej lub znajdują się w niej błędy? Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

39,00 zł wybieram

Porada Prawna: Biznes

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie prowadzenia własnej działalności abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących rozpoczęcia prowadzenia działalności, nowego pomysłu, jego ochrony, sprawy zatrudnienia pracownika.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawach funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie dotyczącej funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie mieszkaniowej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie mieszkaniowej , abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z Twoją sytuacją mieszkaniową.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie nakazu zapłaty.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, w sytuacji otrzymania nakazu zapłaty lub wezwania do zapłaty abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak działać dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego nakazu zapłaty lub wystąpienia o taki nakaz w celu odzyskania należności od dłużnika.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie niezgodności towaru z umową

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie rękojmi, gwarancji lub niezgodności towaru z umową abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących sytuacji, w której zakupiony towar nie spełnia oczekiwań lub posiada wady.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o eksmisję z lokalu.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o eksmisję z lokalu abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego pisma o eksmisji, postepowania o eksmisję, powie jak wystąpić o lokal socjalny dla osób wskazanych w pozwie o eksmisję, rozważy z Tobą tez opcje jak postąpić, jeśli jesteś wynajmującym lokalu a najemca zalega z zapłatą czynszu.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o zachowek.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o zachowek abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojego udziału w spadku.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przedawnienia zadłużenia

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przedawnienia zadłużenia, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak przedawnienie zobowiązania.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, wskaże jakie dokumenty musisz zgromadzić, powie jak ustalić krąg uczestników postępowania.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spadkowej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak nabycie spadku, odrzucenie spadku, podział i zrzeczenie się spadku czy zachowek.

49,00 zł wybieram

Porada prawna: Wypadek drogowy

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie wypadku drogowego, samochodowego, motoyklowego, z udziałem pieszych i rowerzystów abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna: sprzedaż mieszkania przez pośrednika

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie sprzedazy mieszkanai przez pośrednika, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących umowy z pośrednikiem, umowy przedwstępnej i procesu sprzedazy.

49,00 zł wybieram

Porada w sprawie zajęcia komorniczego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie otrzymania pisma o zajęciu komorniczym, rozpoczętej egzekucji komorniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję jak postępować dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak ile może zabrać komornik z Twojego wynagrodzenia, co zrobić w przypadku blokady konta bankowego, zablokowania części wynagrodzenia przez komornika, rozpoczętej egzekucji.

49,00 zł wybieram

Telefoniczna porada prawna

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji.

49,00 zł wybieram

Stworzenie dokumentu wezwania do zapłaty

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu dokumentu wezwania do zapłaty, sformułuje właściwe żądanie i obliczy właściwie odsetki, których możesz się domagać. Taki dokument podpsiany przez prawnika niejednokrotnie pozwala rozwiązać problem braku zapłaty od dłużnika.

129,00 zł wybieram

Sporządzenie pisma z reklamacją dla klienta

Jeżeli kupiony towar lub usługa ma wadę, klient może złożyć reklamację, w której określi swoje żądania. Pismo sporządzone przez doświadczonego prawnika pomoże Ci dochodzić swoich praw i zagwarantuje, iż spełnisz wymagania prawne i formalne dotyczące Twojej sytuacji. Prawnik sporządzi dokument, który bedziesz mógł wysłać do podmiotu, do którego zgłaszasz reklamację.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego.

Sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego przez prawnika abyś miał pewność, że regulamin zabezpiecza Twój sklep. Po tym jak prawnik sprawdzi regulamin, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie rozpocząć sprzedaż w Internecie.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa najmu

Sprawdzenie umowy najmu przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza wynajem mieszkania przez Ciebie i Twoje prawa. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o poufności

Sprawdzenie umowy o poufności przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza poufność informacji które przekazujesz. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie zagrożenia karą za zarzucane przestępstwo lub wykroczenie.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie zagrożenia karą za zarzucane przestępstwo lub wykroczenie abyś mógł podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i wyjaśni wszelkie wątpliwości w zakresie kwalifikacji prawnej czynu.

150,00 zł wybieram

Dokonanie wpisu w księgach wieczystych

Aby dokonać wpisu do księgi wieczystej należy do wniosku dołączyć odpowiednie dokumenty stanowiące podstawę wpisu. Dokumentami takimi mogą być orzeczenia sądu, dokumenty stwierdzające dokonanie czynności prawnej: akt notarialny, decyzje administracyjne. Prawnik przygotuje odpowiedni wniosek oraz wypełni go dla Ciebie.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa biznesowa

Sprawdzenie umowy przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Twoje prawa i jakie będa Twoje ryzyka i obowiązki. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy bedziesz wiedział jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie ją podpisać.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa developerska

Sprawdzenie umowy z deweloperem abyś miał pewność, że gwarantuje bezpieczne nabycie mieszkania, lokalu lub domu. Przy zakupie mieszkania należy dokładnie sprawdzić treść całej umowy, aby uniknąć w przyszłości wyniszczającej i wieloletniej walki z deweloperem. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę, wskazać klauzule niedozwolone lub miejsca związane z ryzykiem dla Ciebie.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa z podwykonawcą

Sprawdzenie umowy z podwykonawcą przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument jest bezpieczny dla Ciebie i zabezpiecza Cie odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy pożyczki

Ta usługa sprawdzenia umowy pożyczki jest dla Ciebie, jeśli chcesz taką podpisać i chciałbyś, by prawnik wyjaśnił Ci jej zapisy.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy pożyczki zawartej z instytucją pozabankową (pożyczki online).

Ta usługa sprawdzenia umowy e-pożyczki jest dla Ciebie, jeśli chcesz taką podpisać i chciałbyś, by prawnik wyjaśnił Ci jej zapisy.

199,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie karnej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie karnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sytuacji.

200,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie wyroku łacznego.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie możliwości połączenie orzeczonych kar i uzyskanie niższej kary łącznej abyś mógł podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twoich spraw karnych.

200,00 zł wybieram

Przygotowanie dokumentu: Wezwanie do zapłaty

Twój dłużnik nie oddaje należności? Chcesz zastosować środki, które zmotywują dłużnika do zapłaty? Jeśli rozwiązanie problemu poprzez rozmowę z dłużnikiem nie jest skuteczne czas wysłać oficjalne pismo wzywające dłużnika do zapłaty. Takie działanie i wysłanie pisma z kancelarii może być skuteczne jeśli zostanie napisane i podpisane przez doświadczonego prawnika. Prawnik zadzwoni do Ciebie by omówić szczegóły Twojej sytuacji i przygotuje indywidualne wezwanie do zapłaty.

249,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: umowa sprzedaży nieruchomości.

Sprawdzenie przez prawnika umowy sprzedaży abyś miał pewność, że sprzedaż lub kupno mieszkania lub lokalu jest dla Ciebie bezpieczna. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie zawrzeć umowę.

249,00 zł wybieram

Wypełnienie wniosku do KRS

Przydatne każdej firmie szczególnie wtedy, kiedy chcesz zarejestrować zmiany w zarządzie, zmianę siedziby czy złożenie sprawozdań finansowych lub podwyższenia kapitału spółki. Otrzymasz dokumenty, które będziesz mógł złożyć we właściwym sądzie.

259,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 3 godziny

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 3 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

300,00 zł wybieram

Stworzenie umowy biznesowej

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy biznesowej, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona od ryzyk. Prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy spersonalizowaną umowy, która skutecznie zabezpieczy twoje sprawy.

399,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 5 godzin

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 5 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

500,00 zł wybieram

Założenie indywidualnej działalności gospodarczej.

Prawnik pomoże Ci rozpocząć działalność biznesową, tak by zaoszczędzić czas i upewnić się, że Twoja firma zacznie działalność zgodnie z prawem. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

559,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy kredytowej dla klienta zawierającego umowę kredytu hipotecznego

Umowy kredytowe zawierają coraz więcej kruczków prawnych. Często są one tak skonstruowane w sposób niezrozumiały dla klienta. Sprawdzenie przez prawnika umowy kredytowej na zakup mieszkania pomoże Ci upewnić się, czy taki sposób kupna mieszkania lub lokalu jest dla Ciebie bezpieczny. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie zawrzeć umowę.

789,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentacji: Regulamin akcji marketingowych i konkursów w Internecie

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu akcji marketingowej w Internecie lub konkursu w Internecie, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej akcji, która skutecznie zabezpieczy Twój konkurs lub działania marketingowe w Internecie.

799,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu sklepu internetowego , abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej działalności, który skutecznie zabezpieczy Twój sklep.

799,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 10 godzin

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 10 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

1000,00 zł wybieram

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Prawnik pomoże Ci w założeniu spółki z o.o. dzięki czemu zaoszczędzisz czas i upewnisz się, że Twój biznes spełnia wszystkie wymogi prawne. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia działalności, w tym formularze KRS i umowę spółki.

2400,00 zł wybieram

Kancelaria Radcowska i Mediacyjna Radca Prawny dr Paweł Rafałowicz

Piłsudskiego 12/4, 50-049 Wrocław

Odpowiada w ciągu 10 godzin

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Sprawa o zachowek z konfliktem rodzinnym w tle

Sprawa o rozwód z orzeczeniem lub bez orzeczenia o winie. Ustalanie wysokości alimentów i kontaktów z dziećmi

Obsługa prawna przychodni POZ

Kancelaria Prawna Goszczyński

Dmowskiego 15/306, 50-203 Wrocław

EMAIL 782 154 426 TELEFON
  • Odpowiedzi na pytania

Dzień dobry.Mam takie pytanie.Chodzi o to , że od ponad roku prowadzę kanał na YouTube. Od niecałego roku zarabiam na nim . Narazie są to niewielkie kwoty , nie przekraczają 500 zł miesięcznie. Pieniędzy tych nie przelałam jeszcze na konto bankowe , one cały czas są na koncie AdSense. Czyli ich nie mam tak jakby ponieważ nie podałam jeszcze nr.konta bankowego , dlatego nie mogę ich wyplacac.Kwota jaką uzbierałam przez te kilka miesiecy wynosi nieco ponad 4 tys. I problem tkwi w tym,że chciałabym przelać te pieniądze na konto , jednakże niewiem co z podatkiem. Czy wystarczy jak rozlicze się raz w roku czy muszę zakładać działalność gospodarczą? Co na ten moment nie zabardzo by mi się opłacało gdyż moje zarobki jak narazie napewno nie będą przekraczały 1000 zł mies. Gdyz narazie tak jak mówiłam wynoszą około 500 zł,400 czasem 300 zł miesięcznie. I niewiem co teraz zrobić . A chce aby wszystko było zgodnie z prawem. Dlatego bardzo proszę o poradę . Dziękuję za odpowiedź.

W Pani przypadku możemy mówić o działalności nierejestrowanej (nierejestrowanej lub nieewidencjonowanej) polegającej na drobnej działalność zarobkowej. Taka działalność nie wymaga rejestracji firmy. Ww działalność można prowadzić jeżeli: - przychody z działalności w żadnym miesiącu 2021 roku nie przekroczą kwoty 1400 zł. W 2022 roku - kwoty 1505 zł (stanowiącej 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia) - w okresie ostatnich 60 miesięcy (5 lat) nie wykonywała Pani działalności gospodarczej. Przychody z działalności nierejestrowanej rozlicza się w zeznaniu rocznym PIT-36, według skali podatkowej. Można również odpisać koszty od podatku na podstawie otrzymanych faktur zakupowych i ewidencji przychodów i kosztów

Leasing w Santander Consumer Multirent. Sprawa dotyczy ubezpieczenia własnego. Zgodnie z OWUL należy przekazać dokumenty do akceptacji na 30 dni przed końcem ubezpieczenia. Problem w tym, że proces cesji, w wyniku której nabyłem samochód trwał tak długo, że umowa cesji podpisana została na niecały tydzień przed ww. terminem umownym. Zgłosiłem swoje zastrzeżenia podczas podpisywania umowy, że fizycznie niemożliwe jest spełnienie warunków OWUL. Zapewniono mnie, że nie powinno być problemu. Jednakże ostatecznie problem jest. Wysłałem stosowny wniosek - bez odpowiedzi, wszystko na wariackich papierach, zawarłem ubezpieczenie ostatniego dnia dla zachowania ciągłości - ale ostatecznie otrzymałem powiadomienie, że ubezpieczenie zawarto za mnie i należy złożyć wniosek o jego rozwiązanie z oświadczeniem, że poddaję się obciążeniu mnie kosztami z tego tytułu. Reklamację odrzucono powołując się znowu na przepisy OWUL, co do których zgłoszono zastrzeżenia (powinienem wysłać dokumenty w terminie, kiedy nawet nie byłem stroną). Ze swojej strony dołożyłem wszelkich starań, by proces przebiegł sprawnie, a masywne opóźnienia są po stronie SCM. Oprócz wielu maili, spędziłem na infolinii całe godziny próbując załatwić sprawę - bezskutecznie. Czuję dużą niesprawiedliwość i jestem zdeterminowany, by rozstrzygnąć spór choćby na drodze sądowej, jeśli zajdzie taka potrzeba. Uprzejmie proszę o kontakt.

Szanowny Panie, a czy ma Pan potwierdzenia wysłania uwag i zlozenia dokumentow ? Należałoby dobrze przeanalizować OWUL i zweryfikować co to były za uwagi

W sprawie o stwierdzenie nabycia spadku sąd powołał biegłego psychiatrę, który od blisko roku umyślnie zwleka z wydaniem opinii o poczytalności zmarłego i nie zwraca akt. Miał zakreślony termin 2 miesiące. Opinię miał wydać na podstawie akt sprawy. Na analizę akt i przesłuchanie nagrań rozmów ze zmarłym potrzeba nie więcej niż 3-4 godziny. Biegły kilka razy był wzywany do zwrotu akt i za każdym razem wysyłał jakieś wyjaśnienia oraz zobowiązywał się do zwrotu akt z opinią za miesiąc, po czym ich nie zwracał. Z tego powodu jako spadkobierca testamentowy nie mam dostępu do majątku zmarłego, bo nie mam orzeczenia sądu o nabyciu spadku. 1. Co mogę zrobić w tej sprawie? 2. Czy mogę żądać od biegłego w osobnej sprawie cywilnej odszkodowania za przewlekanie postępowania spadkowego i opóźnienie wydania opinii?

Czy kierował Pan pismo do sądu prowadzącego sprawę pismo o przyspieszenie jej rozpoznania ( wniosek o pilne rozpoznanie sprawy)?. Strona nie może zmusić sądu do działania, jednakże ma Pan prawo do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki. Jeżeli wniosek o przyspieszenie rozpoznania sprawy nie pomoże, wówczas należy rozważyć wniesienie skargi na przewlekłość. Zasady i tryb wnoszenia oraz rozpoznawania skargi została uregulowana w ustawie z dnia 17 czerwca 2004 r. o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym lub nadzorowanym przez prokuratora i postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki (Dz.U.2018.75 t.j.)

Witam. Dnia 29.06 młody kierowca cofając uszkodził mi przód auta, jest rozwalona między innymi chłodnica co powoduje że samochodem nigdzie się nie ruszę.. Dzwoniąc do ubezpieczalni oferują mi auto zastępcze na tydzień.. A w tydzień nie naprawią mi samochodu.. Za każdy kolejny dzień rzekomo mam płacić około 200zl. Dowiedziałem się, że mają obowiązek dać mi auto zastępcze na cały okres naprawy, a nie tylko na tydzien.. Co mogę w tej sprawie zrobić? Jakie podjąć kroki? Dodam że potrzebuję pojazd ponieważ codziennie dojeżdżam do pracy. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!!

Dzień dobry. W związku z tym, że Pana pojazd nie może poruszać się bezpiecznie po drogach publicznych zasadnym jest domaganie się od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia pojazdu zastępczego z segmentu w którym został sklasyfikowany Pana uszkodzony pojazd (tzn. jeżeli Pana należy do segmentu D to przysługuje Panu pojazd zastępczy z segmentu D). Pojazd zastępczy przysługuje na czas rzeczywistego czasu naprawy (nie technologicznego czasu naprawy) Pana pojazdu. Do czasu naprawy zalicza się również okres, w którym pojazd stoi na parkingu przy zakładzie naprawczym w oczekiwaniu na oględziny czy w oczekiwaniu na brakujące części zamienne a więc w okresie niezbędnym i koniecznym do przywrócenia stanu sprzed szkody. Sformułowanie „okres konieczny i niezbędny” oznacza nic innego jak obowiązek zwrotu kosztów wynajmu samochodu za rzeczywisty, a nie technologiczny okres naprawy uszkodzonego pojazdu (vide: Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 7 kwietnia 2015 r. sygn. akt II Ca 1767/14). Ograniczenie okresu, za który przysługuje refundacja kosztów najmu pojazdu zastępczego do tzw. technologicznego czasu naprawy, nie tylko nie realizuje zasady pełnego odszkodowania, ale również naraża poszkodowanego na poniesienie dodatkowych wydatków, które nie wystąpiłyby, gdyby szkoda nie została jej wyrządzona. (vide: Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 7 kwietnia 2015 r. sygn. akt II Ca 1767/14). Ubezpieczyciel odmawiają podstawienia pojazdu zastępczego narusza prawo poszkodowanego do domagania się pojazdu zastępczego w klasie pojazdu uszkodzonego przez cały okres naprawy.

Kancelaria Radcy Prawnego Radosław Wojcieszko

Wrocław

Kancelaria Adwokacka Adwokat Jarosław Cieślak

Wrocław

Kancelaria Adwokacka adw. Jaśmina Kapko

Wrocław

Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszka Osowiecka - Wasiak

Wrocław

Kancelaria Adwokacka Anna Babiak

Wrocław

Kancelaria Radcy Prawnego Anna Mikołajczyk

Wrocław

Kancelaria Adwokacka Adwokat Grzegorz Szymczyk

Wrocław

Twardogóra

Wróć na górę