Zniesławienie w pracy

Pytanie z dnia 12 maja

Pracuję na stanowisku kierowniczym, moja bezpośrednia przełożona (na podstawie własnej opinni oraz jak to określiła z troski), przekazała osobie zatrudnionej o jedno stanowisko niżej informację, że jakoby mam problem z alkoholem i przychodzę do pracy na kacu. Uważam, że jest to zniesławienie mojej osoby, czy mogę ubiegać się o swoje prawa w tej sprawie? Bardzo dziękuję!

Szanowna Pani / Szanowny Panie, z punktu widzenia prawa cywilnego z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że jest to naruszenie Pani/Pana dóbr osobistych, w takiej sytuacji pierwszą czynnością powinno być pisemne wezwanie do zaprzestania naruszeń Pani/Pana dóbr osobistych ze wskazaniem możliwych konsekwencji niezastosowania się do takiego wezwania. Z punktu widzenia prawa karnego, opisane zachowanie może wypełniać znamiona przestępstwa zniesławienia, w konsekwencji czego można złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jeżeli chciałaby/chciałby Pani/Pan podjąć któreś z opisanych działań i potrzebowałaby/potrzebowałby pomocy w sporządzeniu odpowiedniego wezwania czy zawiadomienia, proszę o informację - chętnie pomogę. Z poważaniem, aplikant adwokacki Filip Majsterek

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 maja 2021 22:44 Zmodyfikowano dnia: 13 maja 2021 22:44 Obejrzało: 35 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.