Zmiana warunków dzierżawy działki.

Pytanie z dnia 28 lipca

W wyniku działu spadku w 2020r nabyłam działkę która jest dzierżawiona,nie zmieniłam do tej pory zapisów umowy co chciałabym zrobić teraz, czy aneksem mogę wprowadzić zmianę stron umowy i innych warunków i z jaką datą ?czy to opóźnienie rodzi jakieś skutki prawne?

Dzień dobry, to zależy od treści umowy dzierżawy. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 lipca 2022 08:21 Zmodyfikowano dnia: 29 lipca 2022 08:21 Obejrzało: 18 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. 1. Jeżeli w umowie dzierżawy nie zostały zawarte zapisy odmiennie regulujące tę sytuację, to wstąpiła Pani w stosunek dzierżawy jako spadkobierca wydzierżawiającego, a co za tym idzie prawa i obowiązki majątkowe wynikające z dzierżawy przeszły na Panią z mocy prawa (na podstawie art. 922 § 1 kc). Nie ma tutaj konieczności aktualizacji umowy. W takim przypadku nie ma także mowy o opóźnieniu. 2. Oczywiście można zmienić umowę za pomocą aneksu, przy czym zgodę na to musi wyrazić dzierżawca. Zmiana umowy może wejść w życie w dacie podpisania aneksu. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 2 z dnia 29 lipca 2022 09:06 Zmodyfikowano dnia: 29 lipca 2022 09:06 Obejrzało: 17 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.