Zmiana stanowiska pracy.

Pytanie z dnia 06 grudnia 2020

Witam
Miałem umowe na czas nieokreślony i zeby zmienić stanowisko pracy w tej samej firmie rozwiązano ze mną umowę z ostatnim dniem miesiąca(maj). Podpisano umowę rozpoczęciem nowego m-ce (czerwiec)na okresy określone najpierw 3m-ce,6m-ce i 12m-ce.Czy następna umowa musi być na czas nieokreślony?

Co do zasady okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony zawieranych między tymi samymi stronami stosunku pracy, nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba tych umów nie może przekraczać trzech. Mając to na uwadze kolejna umowa powinna być umową na czas nieokreślony. Jednak nie zawsze musi tak być. Po pierwsze jeśli umowa na okres 3 -m-cy była umową na okres próbny, a nie na czas określony wówczas kolejna umowa nie będzie musiała być na czas nieokreślony ponieważ umowa na okres próbny nie jest w rozumieniu kodeksu pracy umową na czas określony. Po drugie powyższej zasady ( 33 m-ce i 3 umowy) nie stosuje się do umów o pracę zawartych na czas określony: 1)w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy, 2)w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym lub sezonowym, 3)w celu wykonywania pracy przez okres kadencji, 4)w przypadku gdy pracodawca wskaże obiektywne przyczyny leżące po jego stronie - jeżeli ich zawarcie w danym przypadku służy zaspokojeniu rzeczywistego okresowego zapotrzebowania i jest niezbędne w tym zakresie w świetle wszystkich okoliczności zawarcia umowy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 grudnia 2020 12:16 Zmodyfikowano dnia: 7 grudnia 2020 12:16 Obejrzało: 24 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.