Zebranie wspólnoty mieszkaniowe,

Pytanie z dnia 27 maja

Jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Zarząd nie chce zwołać zebrania wspólnoty zasłaniając się COVIDEM. Głosowanie wsp. planu gospodarczego chce przeprowadzać droga indywidualnego zbierani głosów. Zarząd chce postawić śmietnik przy wejściu do budynku, gdy mamy odpowiednie miejsce na naszej działce obok budynku. Uzasadnia to tańszym wykonaniem. zarząd zawarł to w planie gospodarczym na 2021. Nie mam możliwości wypowiedzenia się w tej sprawie, a przecież temu służy zebranie wspólnoty. W sprawozdaniu finansowym za 2020 nie ma informacji na temat stawek opłat za ciepło oraz brak wyjaśnienia dotyczącego bardzo dużych niedopłat za ogrzewanie. Chciałbym zasięgnąć porady prawnej w w/w sprawie + opinia prawna w formie papierowej.

Dzień dobry. Aby móc udzielić rzetelnej porady niezbędna jest analiza większej ilości szczegółów w sprawie. W swojej praktyce zajmuję się sprawami tego typu. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 maja 2021 12:36 Zmodyfikowano dnia: 28 maja 2021 12:36 Obejrzało: 24 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.