Zbieg egzekucji komorniczych.

Pytanie z dnia 01 czerwca

Dzień Dobry,
Prowadzę jednoosobowa Spółkę, dostałem dwa zajęcie wierzytelności dot. dłużnika w tej samej sprawie od różnych komorników. Czy mam obowiązek poinformować dwóch komorników. Czy wystarczy, że poinformuje tego drugiego?Skoro już jednemu wysłałem odp, ale wtedy nie wiedziałem jeszcze o zbiegu egzekucji, i wtedy napisałem, że nic mi nie wiadomo o jakiś postępowaniach, egzekucjach etc. Podkreślę, że dłużnik nie ma żadnych wierzytelności

Dzień dobry komornicy nie poinformuję się wzajemnie, należy odpowiedz wysłać do każdego. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. radca prawny A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 czerwca 2021 14:56 Zmodyfikowano dnia: 1 czerwca 2021 14:56 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Szanowny Panie, należy zastosować się do treści pouczenia zawartego w piśmie otrzymanym od każdego z komorników. Do skutków niezastosowania się do wezwań komornika oraz do obowiązków wynikających z zajęcia wierzytelności (art. 902 kpc) - zastosowanie ma art. 886 kpc, który przewiduje grzywnę w wysokości do pięciu tysięcy złotych za niestosowanie się do wezwań, grzywna może być powtarzana w razie potrzeby. Pozdrawiam.

Odpowiedź nr 2 z dnia 2 czerwca 2021 14:24 Zmodyfikowano dnia: 2 czerwca 2021 14:24 Obejrzało: 12 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.