Zatrzymanie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Pytanie z dnia 03 maja

Byłem zatrzymany pod czas jazdy, alkomat pokazał 0.27, w komendzie policji dmuchałem , 0.37mg dm³, dostałem wezwanie do policji 178 paragraf 1, jaka kara grozi? Po raz pierwszy mam problemy z zakonem. Czy jest szansa dostać art. 87?

Sz.P Ponieważ nieznacznie Pan przekroczył normę dla przestępstwa istnieje szansa na warunkowe umorzenie postępowania i zakaz prowadzenia pojazdów na jeden rok a nie trzy lata. Mogę się podjąć negocjacji z prokutarorem warunkowego umorzenia postępowania. z poważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 maja 2022 17:58 Zmodyfikowano dnia: 4 maja 2022 17:58 Obejrzało: 80 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Witam. Grozi Panu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Nadto zostanie orzeczony wobec Pana zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów lub pojazdów określonego rodzaju; tu warto napisać pismo, w którym poprosi Pan o orzeczenie zakazu określonego rodzaju pojazdów, np. kategorii tej, której się Pan poruszał w stanie nietrzeźwości, a innych nie (jeżeli jechał Pan samochodem osobowym, to na 100% straci Pan uprawnienia na kat. B na 3 lata). Minimalny okres zakazu to 3 lata - mniej Pan nie dostanie, mimo że w promilach wychodzi 0,74 (tendencja wzrostowa, więc przyjmą najwyższą wartość stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu). Zapewne dostanie Pan grzywnę (stężenie alkoholu lekko powyżej granicy 0,5 promila), wspomniany zakaz i obowiązek zapłaty nawiązki w kwocie minimalnej 5.000,00zł oraz koszty procesu. Niestety, przekroczył Pan nieznacznie normy opisane w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - art.46 ustawy stanowi o tym, że znajdował się Pan w stanie nietrzeźwości, a zatem art.178a par.1 kk, a nie art.87kw. Pozdrawiam, Krzysztof Nawrocki, adwokat

Odpowiedź nr 2 z dnia 4 maja 2022 22:14 Zmodyfikowano dnia: 4 maja 2022 22:14 Obejrzało: 80 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.