Zatrzymanie samochodu przez policję po zakupie – co robić i czy trzeba płacić za parking.

Pytanie z dnia 23 czerwca

Kupiłam samochód od osoby prywatnej która sprowadziła samochód z Belgii. Samochód został opłacony, jeździłam nim 3 miesiące, podatki, ubezpieczenie było zapłacone. Nic się nie zapowiadało że coś będzie nie tak. Pewnego dnia przyjechała policja tajniaków i zabrali mi samochód że niby jest w Belgii zajęty przez komornika. Okazuje się że z autem jest wszystko dobrze, długu na nim nie ma a policja nie chce oddać auta. W tej sytuacji co mogę zrobić i czy będę obciążona za parking policyjny jeżeli z autem jest wszystko dobrze a to jest ich wina

Dzień dobry, ale skąd powzięła Pani informację, że niby "z autem jest wszystko dobrze"? Gdyby było dobrze, to samochód zostałby wydany... Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 czerwca 2026 15:26 Zmodyfikowano dnia: 24 czerwca 2026 15:26 Obejrzało: 3 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.