Zatrzymane pj za przekroczenie prędkości.

Pytanie z dnia 14 marca 2023

Witam serdecznie. W dniu 9.03 policja podczas kontroli zatrzymała mi uprawnienia w związku z przekroczeniem predkosci w terenie zabudowanym o 36 km/h oraz stanem po spożyciu 0, 16 mg. Pytali o moje zarobki. Pracuje za granicą i mam pensje zasadnicza 100% najniższej krajowej pozostała kwota trafia na moje drugie konto w postaci delegacji. Czy ja na policji i w sądzie mam obowiązek wspominać o przychodzie z delegacji czy mam mówić tylko o kwocie jaka mam na umowie o pracę?

Obwiniony (w sprawie o wykroczenie) nie ma obowiązku podawać swoich dochodów. Podstawowym prawem obwinionego jest prawo do odmowy składania wyjaśnień. Wówczas organy ścigania zobowiązane są do ustalenia takich danych w inny możliwy sposób. Celem uniknięcia podejmowania przez Policję innych czynności mających na celu ustalenie zarobków, podanie kwoty jaką ma Pan/Pani na umowie będzie wystarczające. Zachęcam do wystawienia opinii/oceny. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu: TEL: 512 976 090 e-mail: adwkrycki@gmail.com Pozdrawiam Adw. Bartosz Krycki

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 marca 2023 15:37 Zmodyfikowano dnia: 14 marca 2023 15:37 Obejrzało: 119 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Policja pyta o dochód, bo ma taką rubrykę. Teoretycznie jest to konieczne do ustalenia jakie kary finansowe może Pan/i ponieść. Trzeba podać orientacyjny dochód.

Odpowiedź nr 2 z dnia 14 marca 2023 16:04 Zmodyfikowano dnia: 14 marca 2023 16:04 Obejrzało: 119 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.