Zaległość podatkowa od umowy dzierżawy.

Pytanie z dnia 15 września

Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć jaka odpowiedzialność karna grozi mojej mamie za zgłoszenie do Urzędu Skarbowego zaległości podatkowej od umowy dzierżawy za 20 lat. Chciałyśmy zgłosić do US zaleganie z obowiązkiem składek za plac który należał do mojego zmarłego przed rokiem taty. Plac jest wynajmowany pod działalność innego przedsiębiorcy (szklarnie, dzialalność rolnicza), a budynek z sąsiedniego gruntu na rzecz innego najemcy ( magazyn rolny, działalność rolnicza) ale mama już rok lata po śmierci taty odprowadza podatek tylko tą dzialność (najmu budynku) a wcześniej nie wtącała sie w rozliczenia taty. Wydawało nam się, że zarząd nieruchomości jako działaność obejmuje ogół tych najmu +dzierżawa, ale po wdrożeniu w temat okazało się, że tata dzierżawy placu nie zgłosił i nie odprowadzał od 20 laty, czyli od czasu zawarcia dzierżawy. Po przejęciu szklarni przez rodzine dzierżawcy jako przedsiębiorcy, jego krewni powiedzieli nam, że chcą mieć dzierżawe w kosztach jej prowadzenia ale nie ma tego w dokumentach . Chcę się dowiedzieć czy "bezpiecznie" jest poddanie się pod ten czynny żal do US i jaka odpowiedzialność jest po poddaniu się a jaka odpowiedzialność bez tego czynnego żalu.

Dzień dobry należy złożyc wraz ze zgłoszeniem czynny żal. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. r.pr.A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 września 2020 10:43 Zmodyfikowano dnia: 16 września 2020 10:43 Obejrzało: 7 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.