Pytanie z dnia 13 marca 2023

Zakupiłam urządzenie platformę laserową przez Internet, zapłaciłam zaliczkę. Dostałam informację w ofercie że urządzenie wyprodukowano we Włoszech. Również na ich stronie była taka informacja.
Poprosiłam o kraj produkcji urządzenia na piśmie.
Firm nie zareagowała na moją prośbę i nie dostałam żadnego dokumentu. Po moim zadaniu firma wykasowala informację o pochodzeniu na swojej stronie internetowej.
Przesyłka w drodze do mnie.
Czy mogę na tej podstawie odstąpić od umowy? I wystawić zadanie zwrotu zaliczki? Jeżeli tak, to w jakim terminie. 7 dni?, czy 14 dni?

Dzień dobry. Proszę napisać czy zakupu dokonała Pani jako osoba fizyczna, czy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Przy zakupie jako osoba fizyczna dokonanym za pośrednictwem internetu może Pani odstąpić od od umowy w terminie 14 dni od odbioru przesyłki, bez podania przyczyny. Zaliczka także powinna zostać w tej sytuacji zwrócona. Inaczej rzecz się na w sytuacji zakupu dokonanego w ramach prowadzonej działalności. W tym przypadku konieczne będzie prawdopodobnie skorzystanie z rękojmi i powołanie się na niezgodnoćć produktu z ofertą. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 marca 2023 14:00 Zmodyfikowano dnia: 14 marca 2023 14:00 Obejrzało: 103 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.