Zakończenie umowy o prace a L4.

Pytanie z dnia 22 lipca 2020

Witam, 3-ego sierpnia kończy mi się umowa o pracę ( 3 miesięczny okres). Dnia 30 mam zabieg- operację i będę miał zwolnienie lekarskie na około dwa tygodnie. Problem w tym, że lekarz powiedzial, że możliwy będzię dłuższy okres rekowalenscencji. Prosze mi napisać, bo nie wiem jak taka sytaucja wyglada.
Jesli 30ego lipca jeszcze trwa umowa do 4 sierpnia, a pracodawca dostanie ode mnie zwolenienie lekarskie na 2 tygodnie to będę miał płatne przez cały okres zwolenienia?
Co w przypadku, gdy lekarz stwierdzi, ze potrzeba więcej czasu i wypisze mi kolejny tydzien-dwa zwolnienia- Czy wtedy taka kontynuacja zwolnienia będzie nadal płatna?
Czy dalej dostarcza się ją do pracodawcy czy do zusu?( umowa zakonczona 4ego, dalsza kontynuacja zwolenienia od np.15)
z gory dziekuje za odpowiedź

Szanowny Panie, ponieważ z tytułu umowy o pracę jest Pan ubezpieczony z tytułu choroby, to ubezpieczenie nadal trwa, mimo zakończenia stosunku pracy, przy czym za pierwsza część zwolnienia będzie świadczenie wypłacał pracodawca (jeżeli jest to płatnik zatrudniający więcej niż 20 pracowników) a za kolejne zwolnienia będzie wypłacał ZUS. Okres zasiłkowy to 182 dni, a potem może być przedłużony o kolejne tygodnie - już w formie świadczenia rehabilitacyjnego. Proszę się zatem nie martwić i szybko wracać do zdrowia, Pozdrawiam, Dominik Piesiewicz radca prawny

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 lipca 2020 22:57 Zmodyfikowano dnia: 28 lipca 2020 22:57 Obejrzało: 130 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.