Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pytanie z dnia 27 maja

Witam, narzeczony dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat w tym czasie przebywał również w więzieniu w tym roku mógłby odebrać prawo jazdy lecz zastanawiam się czy okres odsiadki wlicza się w odbywanie kary prowadzenia pojazdów

Nie. kres, na który orzeczono zakazy, nie biegnie w czasie odbywania kary pozbawienia wolności, chociażby orzeczonej za inne przestępstwo (art. 43 par. 2a k.k.).

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 maja 2021 17:22 Zmodyfikowano dnia: 27 maja 2021 17:22 Obejrzało: 28 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Zgodnie z art. 43 par. 2a kodeksu karnego: Okres, na który orzeczono zakazy, nie biegnie w czasie odbywania kary pozbawienia wolności, chociażby orzeczonej za inne przestępstwo

Odpowiedź nr 2 z dnia 28 maja 2021 11:11 Zmodyfikowano dnia: 28 maja 2021 11:11 Obejrzało: 25 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.