Zajecie konta bankowego.

Pytanie z dnia 20 lipca

Witam,

Zgodnie z wyrokiem Sądu byliśmy winni firmie ubezp. pieniądze.
Nieco po terminie przelaliśmy zobowiązanie, jednak po kilku dniach okazało się, ze mamy zajęte konto przez komornika.
Czy w takiej sytuacji, kiedy przed zajęciem konta zapłaciliśmy dług, komornik może pobrać pieniądze dla siebie za tą sprawę (koszty komornicze).
Dodam, ze do tej pory nie przyszedł żaden list z kancelarii o zajęciu rachunku bankowego oraz, ze sprawa została skierowana do kancelarii komorniczej.

Dzień dobry, to zależy, czy do wszczęcia egzekucji doszło przed czy po zapłacie. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 lipca 2022 17:54 Zmodyfikowano dnia: 20 lipca 2022 17:54 Obejrzało: 57 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, wszystko będzie zależało od tego, kiedy dokładnie dokonaliście Państwo wpłaty na poczet zobowiązania (czy było to jeszcze przed wszczęciem egzekucji przez komornika, czy też już po). W zależności od konkretnego stanu faktycznego zostanie wyliczona odpowiednia opłata egzekucyjna oraz wskazany podmiot zobowiązany do jej uiszczenia (por. art. 27 i nast. ustawy o kosztach komorniczych). Umarzając postępowanie egzekucyjne komornik orzeknie o jego kosztach oraz wezwie do ich uiszczenia (będzie to wówczas odpowiedni moment na to, aby podjąć decyzję o ewentualnym zaskarżeniu tego rozstrzygnięcia w terminie 7 dni od daty jego otrzymania). Z poważaniem r. pr. Michał Mikołajczak, tel. 692 326 880, e-mail: michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com

Odpowiedź nr 2 z dnia 20 lipca 2022 18:52 Zmodyfikowano dnia: 20 lipca 2022 18:52 Obejrzało: 57 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.