Zajecie komornicze wynagrodzenia za pracę.

Pytanie z dnia 26 lipca

Firma wypłaciła podstawę wynagrodzenia za dwa miesiące (kwiecień,maj) w kwietniu, na konto bankowe. Jeden przelew przyszedł 10.04 (wypłata za kwiecień), tego samego dnia wypłaciłem kwotę wolną. 19 kwietnia otrzymałem przelew z wynagrodzeniem z góry za maj i bank przekazał całość komornikowi, a ten natychmiastowo wypłacił pieniądze wierzycielowi. Wysłałem pismo do banku, byłem u komornika i żadnych efektów. Jak to wygląda z punktu prawnego?

Dzień dobry, jeżeli chodzi o kwotę wolną od zajęcia na rachunku bankowym (ROR), to wynosi ona w 2022 r. - 2.257, 50 zł miesięcznie. Niestety, w przypadku podwójnej wypłaty wynagrodzenia w danym miesiącu może ona zostać przekroczona. Więcej na ten temat piszę na blogu: https://www.mm-kancelaria.com/PL-H51/pisma-i-opinie/115/czy-komornik-moze-zajac-cale-wynagrodzenie-za-prace-wplywajace-na-rachunek-bankowy.html Z poważaniem r.pr. Michał Mikołajczak, tel.: 692 326 880, e-mail: michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com, www.mm-kancelaria.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 lipca 2022 10:28 Zmodyfikowano dnia: 27 lipca 2022 10:28 Obejrzało: 27 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.