Zajecie komornicze konta bankowego.

Pytanie z dnia 04 lutego

Witam. Komornik wszedl mi na konto bankowe bez żadnego powiadomienia. Po mojej osobistej interwencji uzyskalem informacje - (okazalo sie ze to e-sad) iz pisma byly do mnie kierowane na niewlasciwy adres - nie mieszkam tam od paru lat, a pismo odebrala starsza babcia, ktora juz nawet nie zyje. Nikt mnie o niczym nie informowal. Podejrzewam, ze babcia ta nieświadomie odebrala moja przesyłkę (jeszcze w maju 2021). O jakimkolwiem zadluzeniu dowiedzialem sie dopiero po wejsciu komornika na konto czyli teraz styczen 2022. A oni upieraja sie, ze skoro przesylka zostala przez kogos odebrana- podkreslam nie przeze mnie, tzn ze wiedzialem. Mam dowody na to ze placilem wtedy za inne mieszkanie. Sprawa jest rowniez przedawniona wg mnie (mandat ztm z 2020r), a mamy 2022. Co powinno zrobic sie w tej sprawie?

W takich sprawach należy wystąpić do sądu o ponowne doręczenie nakazu z wykazaniem wadliwości doręczenia oraz z wnioskiem o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego wraz z zabezpieczeniem poprzez wstrzymanie egzekucji

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 lutego 2022 22:45 Zmodyfikowano dnia: 7 lutego 2022 22:45 Obejrzało: 102 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.