Zajęcie komornicze.

Pytanie z dnia 11 września

Witam czy mając komornika mogę korzystać z auta , ruchomości których właścicielem.jest mój ojciec ?
Na ruchomości typu telewizor mam umowę uzyczenia . Na samochód nie , ale z dokumentów jasno wynika że on jest właścicielem samochodu . Czy w przypadku wizyty komornika i poinformowaniu go ze auto należy do osoby trzeciej ( mój ojciec) komornik moze zająć taka ruchomość ?

Dzień dobry, nie, komornik nie powinien zająć tego samochodu, jeżeli z dowodu rejestracyjnego wynika, że kto inny jest jego właścicielem (art. 845 § 2 k.p.c.). Z poważaniem r.pr. Michał Mikołajczak, tel.: 692 326 880, e-mail: michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com, www.mm-kancelaria.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 września 2022 13:14 Zmodyfikowano dnia: 12 września 2022 13:14 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Można korzystać. Komornik zajmuje na podstawie rejestru pojazdów, a nie samochodów zastanych przypadkowo u dłużnika.

Odpowiedź nr 2 z dnia 13 września 2022 10:32 Zmodyfikowano dnia: 13 września 2022 10:32 Obejrzało: 14 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.