Pytanie z dnia 20 maja

Wystawiłam używany telefon na portal OLX w kwocie 900 zł, zainteresowana pani w wiadomościach poprosiła mnie tylko o numer i adres gdzie może zobaczyć sprzęt, mój partner spotkał się z dana panią aby pokazać urządzenie i w efekcie końcowym telefon został sprzedany na miejscu po obejrzeniu za gotówkę bez żadnej umowy, po kilku dniach odstałam wiadomość ze mam oddać pieniądze ponieważ telefon ma problem z zasięgiem i się grzeje mam czad do rana inaczej sprawa zgłaszana jest na policję, nie zgodziłam się ponieważ sprzęt był sprawny w momencie sprzedaży wiec ewentualne wady musiały powstać podczas użytkowania, dostałam kilka wiadomości z groźbą ze sprawa zostanie zgłoszona na policję albo żebym oddała kwotę 500 zł i nowi właściciele będą stratni co wydało mi się podejrzane, moje pytanie jak mam zachować się w tej sytuacji czy grozi mi jakaś odpowiedzialność ze nie przyjęłam telefonu?

Sz.Pani Jest to typowa sprawa cywilna - nowy nabywca może odstąpić od umowy i zażądać zwrotu ceny nabycia albo zażądać zmniejszenia ceny za telefon. Oczywiście Pani może a nie musi przystać na te żądania. Policja nie ma w tej sprawie nic do zdziałania i nie będzie się angażować. Jedynie co Pani ryzykuje to przegrany proces cywilny, gdyby nabywca się na taki proces zdecydował, w co wątpię. z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 maja 2021 17:01 Zmodyfikowano dnia: 20 maja 2021 17:01 Obejrzało: 9 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.