Wyrok zaoczny w sprawie podwyższenia alimentów.

Pytanie z dnia 13 marca 2020

dzień dobry

Czy w sprawie o podwyższenie alimentów można wydać wyrok końcowy zaocznie lub na posiedzeniu niejawnym bez przeprowadzenia dalszego postępowania dowodowego poza tym co jest już w aktach sprawy jeżeli pozwany unał powództwo w całości na podstawie art. 213 § 2 kpc. oraz powódka i pozwany wnoszą o rozpoznanie sprawy pod ich nieobecność jak również na tzw. ewentualnym posiedzeniu niejawnym na podstawie art. 148[1] §1 i §3 kpc. w związku z całościowym uznaniem powództwa przez pozwanego?

Dzień dobry, skoro pozwany złożył odpowiedź na pozew, to wyrok nie będzie zaoczny. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 marca 2020 16:03 Zmodyfikowano dnia: 15 marca 2020 16:03 Obejrzało: 552 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Sąd może wydać wyrok zaoczny w opisanej sytuacji na zasadzie art. 148 ze znaczkiem 1 Kodeksu postępowania cywilnego. Oczywiście to, że może nie znaczy, że wyda ponieważ Sąd zawsze może wyznaczyć rozprawę.

Odpowiedź nr 2 z dnia 15 marca 2020 23:02 Zmodyfikowano dnia: 15 marca 2020 23:02

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.