wyrok w sprawie o znęcanie

Pytanie z dnia 08 kwietnia 2019

Witam. Moj maz mial założona sprawe o znecanie sie przeciwko mnie , rozprawa odbyla sie bez naszego udziału, zapadl wyrok . Nie zostałam poinformowana o rozprawie ani o wyroku , uzyskalam informacje od meza pozniej dzwoniłam do sadu potwierdzili to . Jaki wniosek musialabym zlozyc do sadu by otrzymac pisemny wyrok jaki zapadl i uzasadnienie sadu . Chodzi o to ze moze mi to sie przydać do sprawy rozwodowej .

Dzień dobry, wniosek o sporzadzenie uzasadnienia wyroku i o jego doręczenie, jednak termin na to wynosił 7 dni od ogłoszenia wyroku. Pozdrawiam, adw. Agata Paplińska

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 kwietnia 2019 14:25 Zmodyfikowano dnia: 9 kwietnia 2019 14:25

W odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że w celu uzyskania odpisu wyroku wystarczy literalnie napisać, że wnioskuje Pani o odpis wyroku wraz z uzasadnieniem. Jeżeli od dnia wydania wyroku minęło 7 dni wniosek o sporządzenie uzasadnienia nie zostanie uwzględniony. We wniosku należy wskazać również czy dotyczy on całości wyroku czy tylko niektórych czynów, czy też rozstrzygnięcia o karze. W przypadku powołania się na sprawę karną w sprawie rozwodowej, wystarczające dla sądu cywilnego będzie przywołanie, że sprawa karna się zakończyła skazaniem i wskazanie sygnatury akt sprawy karnej. W celu udzielenia kompleksowej odpowiedzi na wszystkie Pani pytania w związku planowanym rozwodem oraz sprawą karną zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę, pozdrawiam radca prawny Tomasz Wojciechowski Kancelaria Radcy Prawnego Błażeja Winklera, ul. Dobrzyckiego 17, 61-692 Poznań, tel. +48 506 109 353, e-mail: wojciechowski@winklerkancelaria.pl.

Odpowiedź nr 2 z dnia 9 kwietnia 2019 14:53 Zmodyfikowano dnia: 9 kwietnia 2019 14:53

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.