Wyrok prac społecznych.

Pytanie z dnia 31 maja

Dzień dobry, mam do odrobienia karę w postaci wykonywania prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie, rozpoczęcie pracy mialem 6 kwietnia, do teraz myślałem że jest to liczone od 6ego do 6ego, jednak dzisiaj (tj 31 maj) w trakcie podpisywania wymiaru godzin zapytałem brygadzisty (kurator nie udzieliła mi jednoznacznej odpowiedzi)
O to jak one są liczone, i wyszło że mam w kwietniu 16 na 30 wymaganych i w maju 24, brygadzista mnie uspokoił o to że mogę je nadrobić i nie muszę się martwić, tj zrobić ich łącznie 50 w miesiącu, czy faktycznie mogę mu zaufać, i zrobić tyle tych godzin w miesiącu i faktycznie on tak wyślę to kuratorce i nie zostaną one policzone jako godziny wolontariatu? A ja nie będę miał problemu z powodu wcześniejszego nie zrobienia w tamtych miesiącach? Do tej pory nie dostałem nic od pani kurator ani nie dzwoniła nie pisała. Pani kurator mówiła że zrobienie więcej niż 30 w miesiącu będzie liczone jak wolontariat, i nie wiem co zrobić.

Dzień dobry, Sąd, a także sądowy kurator zawodowy mogą w każdym czasie żądać od skazanego wyjaśnień dotyczących przebiegu odbywania kary ograniczenia wolności i w tym celu wzywać skazanego do osobistego stawiennictwa. Jeśli się Pan nie uchyla od stawiennictwa do pracy, a sam kurator nie żąda od Pana wyjaśnień, a co więcej sam nie udziela Panu jednoznacznej odpowiedzi (niejako też ignorując ten fakt), to brak pełnego wymiaru godzin nie powinien powodować dla Pana negatywnych konsekwencji. Proszę pamiętać, że w razie niewykonania pełnego wymiaru pracy sąd orzeka o tym, czy i w jakim zakresie karę tę uznać za wykonaną ze względu na osiągnięte cele kary. Zatem jeśli nie można będzie Panu zarzucić uchylania się od pracy - nie powinien Pan z tego tytułu ponosić dodatkowych konsekwencji. Niech Pan się skupi na wykonywaniu pracy w kolejnym miesiącu już w pełnym orzeczonym wymiarze 30 godzin.

Odpowiedź nr 1 z dnia 31 maja 2021 17:00 Zmodyfikowano dnia: 31 maja 2021 17:00 Obejrzało: 35 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.