Wypowiedzenie z art 52 kp.

Pytanie z dnia 11 stycznia

Otrzymałem zwolnienie z art.52 za narażenie pracodawcy na straty finansowe w związku z wykonywaniem obowiązków na stanowisku pracy - księgowy. Obawiam się, że mogłem zawalić kilka innych spraw, ponieważ mimo określonego stanowiska pracy wykonywałem inne czynności (do których nie mam kwalifikacji, szkoleń itp)
Pytań mam kilka:
1. Czy mam szansę wygrać w sadzie pracy jeśli było to wyłącznie narażenie na straty a nie faktycznie poniesiona strata?
2. Czy pracodawca po "wykryciu" niedociągnięć w innej dziedzinie (nie związanej ze stanowiskiem - brak zakresu obowiązków) moze je dopisać do. wypowiedzenia?
3. Czy grożą mi jakiekolwiek kary finansowe (odszkodowanie za narażenie na straty, niedociągnięcia w innych dziedzinach np. brak dopilnowania aktualnego przeglądu samochodu firmowego - nie jestem kierowcą tego samochodu a dowód rejestracyjny jest u dyrektora, braki w aktach osobowych - nie jestem kadrowym). - po "cichu" z dnia na dzień dokładano mi dodatkowe obowiązki nie związane z moim stanowiskiem pracy bez zmiany wynagrodzenia i aneksu umowy na inne stanowiska.
4. Kiedy powinienem otrzymać świadectwo pracy? Dziś w dniu dyscyplinarki czy prezes ma na to 7 dni? Czy mogę się już odwołać czy czekać na świadectwo?

Dzień dobry. 1. Sprawa jest dość skomplikowana i odpowiedź na pytania od 1 do 3 wymagałaby szczegółowej analizy sytuacji. Zapraszam do kontaktu telefonicznego albo na adres e-mail: weigt@post.pl i umówienia się na poradę. 2. Świadectwo pracy powinno zostać wydane pracownikowi w dniu ustania stosunku pracy. Tylko jeżeli wydanie świadectwa w tym terminie napotyka obiektywne trudności termin ten może być wydłużony do 7 dni. 3. Termin na odwołanie się od zwolnienia do sądu pracy rozpoczyna swój bieg w momencie otrzymania na piśmie wypowiedzenia umowy o pracę. Nie należy tu czekać na świadectwo pracy. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 stycznia 2024 14:38 Zmodyfikowano dnia: 11 stycznia 2024 14:38 Obejrzało: 79 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chętnie pomogę, zapraszam do kontaktu, tel. 604183261

Odpowiedź nr 2 z dnia 11 stycznia 2024 14:42 Zmodyfikowano dnia: 11 stycznia 2024 14:42 Obejrzało: 78 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.