Wypowiedzenie umowy o prace a opieka na dziecko.

Pytanie z dnia 15 kwietnia

Witam. W dniu dzisiejszym dostałam wypowiedzenie umowy o pracę na mail (z podpisem elektronicznym), jednakże w tym samym czasie otrzymałam od lekarza opiekę na dziecko, mimo tego pracodawca twierdzi, że wypowiedzenie jest skuteczne, a ja twierdzę, że nie. Kto ma rację? Jak udowodnić, że wypowiedzenie to jest w danej chwili bezskuteczne?

Dzień dobry, to znaczy, że najpierw otrzymała Pani opiekę na dziecko, a dopiero później pracodawca wypowiedział umowę ? Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 kwietnia 2020 17:32 Zmodyfikowano dnia: 15 kwietnia 2020 17:32 Obejrzało: 45 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

To nie pani udawadnia, tylko pracodawca w Sądzie. Pani musi sie odwołać do Sądu. :)

Odpowiedź nr 2 z dnia 15 kwietnia 2020 17:44 Zmodyfikowano dnia: 15 kwietnia 2020 17:44 Obejrzało: 42 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, zgodnie z art. 41 kodeksu pracy ,,Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia." Każda sprawa wymaga jednak analizy, w tym przypadku m.in. czas otrzymania maila, czas otrzymania opieki etc. Z poważaniem, Sylwia Zalewska, Kancelaria Radcy Prawnego, ul. Błażeja 6e/19, 61-608 Poznań, tel. 607 782 513, mail: sylwiazalewska@onet.eu

Odpowiedź nr 3 z dnia 15 kwietnia 2020 17:44 Zmodyfikowano dnia: 15 kwietnia 2020 17:44 Obejrzało: 42 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.