Wypowiedzenie umowy o pracę.

Pytanie z dnia 17 marca 2023

Witam mam sprawę taką że dostałam rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem okresu 3miesiecznego wypowiedzenia ponieważ jestem zatrudniona na czas nieokreslony a pracuje w firmie 10 lat w tym roku minie, a problem jest taki że nie wiem za co ponieważ nie ma podanej żadnej przyczyny kompletnie nic i mam wybrać zaległy urlop. Nie wiem teraz co mam z tym zrobić?

Dzień dobry, jeśli nie ma przyczyny wskazanej w wypowiedzeniu to koniecznie proszę się odwołać do sądu pracy od tego wypowiedzenia. Ma na to Pani 21 dni od dnia jego doręczenia. Dokładne instrukcje powinny być w pouczeniu w treści wypowiedzenia. Adw. Elżbieta Walczak

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 marca 2023 12:28 Zmodyfikowano dnia: 17 marca 2023 12:28 Obejrzało: 271 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Proszę napisać do pracodawcy, że wypowiedzenie uznaje Pani za bezskuteczne, z uwagi na brak okreslenia przyczyny wypowiedzenia (art. 30 par. 4 kp) i pozostaje Pani w dyspozycji do dalszej pracy, a urlop wykorzysta Pani zgodnie z terminarzem urlopów.

Odpowiedź nr 2 z dnia 17 marca 2023 12:40 Zmodyfikowano dnia: 17 marca 2023 12:40

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.