Wypowiedzenie umowy najmu mieszkania.

Pytanie z dnia 06 czerwca

Witam chce wypowiedzieć umowę najmu ponieważ właściciel mieszkania pomimo że wysyłam mu pieniądze na opłaty za mieszkanie i dostępne nie reguluje ich pomimo moich próśb, do mieszkania nie było nawet podłączonego licznika gazu i z dnia na dzień wychodziły wady mieszkania. Nie odbiera ode mnie telefonów i nie odpowiada na sms-y. Od dłuższego czasu. Większość usterek zrobiłam we własnym zakresie ale to mieszkanie było po długim remoncie z tego co wiem od mieszkańców bloku w którym wynajmuje i firma która zrobiła remont zrobiła go na doczesne i po najmniejszych kosztach. Prosiłam właściciela że zadzwonił do tej firmy i naprawili wszystko to co źle zostało zrobione. Nadal nie zostało to zrobione od września 2020 roku. Chce nadmienić że w styczniu tego roku z powodu niepłacenia przez właściciela rachunków wyłączono mi prąd nie z mojej winy, czynsz do spółdzielni nie został przez niego uregulowany od września 2020 a prąd od sierpnia 2020. Wysłałam do niego maile ,sms-y i dzwoniłam. I nic to nie pomogło. Proszę o pomoc w napisaniu wypowiedzenia umowy.

Dzień dobry w takiej sytuacji należy umowę rozwiązać bez wypowiedzenia. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. radca prawny A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 czerwca 2021 13:48 Zmodyfikowano dnia: 7 czerwca 2021 13:48 Obejrzało: 16 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.