Pytanie z dnia 01 sierpnia

Wynajmowałam mieszkanie 3 lata. Zostawiłam posprzątane 52m2.Brak protok odb, bo właściciel był chory. Część ścian wymaga ponownego malowania z racji normalnych śladów użytkowania, na reszcie jest tapeta. Do naprawy jest mechanizm jednej z szuflad i wymycie osadu ze zlewu, ponieważ kiedy był mokry, nie było tego widać. On chce go całego wymienić, jakby nikt nigdy tam nie mieszkał. Szafki przetarte z kurzu. Okna wymyte, kafelki w kuchni również. Właściciel nie oddał kaucji w wysokości 3 tys złotych. Ok 200 złotych może zostało z opłat. Resztę tłumaczy tym, że musi wyprać wypoczynek (na którym nie ma żadnych plam), dywan (poodkurzany bez plam), ściana okurzona (plastik). Podłogi były umyte i odkurzone. Czy ma prawo pobierać pieniadze za wymiane zlewu z normalnymi sladami użytkowania i pranie dywanu czy wypoczynku bez plam?

Dzień dobry, zasadniczo wynajmujący postępują z kaucjami błędnie - one nie służą temu, żeby odnawiać lokal. Powinna Pani domagać się zwrotu tych kwot. Zapraszam do kontaktu: gola@danielgola.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 sierpnia 2022 14:36 Zmodyfikowano dnia: 3 sierpnia 2022 14:36 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.