wynagrodzenie za przepracowane godziny,umowa zlecenie,

Pytanie z dnia 07 czerwca 2019

Witam. Mam drobny problem z pracodawcą. Pracuję na umowę zlecenie (dodatkowo tej uczniowskiej). W umowie mam wpisane 15zł/h. Co miesiąc ta kwota przy wypłacie okazuje się być inna. Za marzec dostałam 14.8 (rozumiem, bo coś musieli mi odciągnąć, więc okej). Za kwiecień dostalam równe 15zł. Zapytałam szefa ile w końcu dostaje na ręke i usłyszałam, że 15zł/h. Dostałam wypłatę za maj i na rękę mi wyszło 12,8. Jak zapytalam czemu taka kwota to mi odpowiedział, ale z czym ja mam problem, że to księgowa tak wyliczyła. Przepracowałam 264h, a dostałam pieniądze takie same jak miesiąc wcześniej za przepracowanie 200h. Jak mogę to załatwić?

Witam, jeżeli ma Pani możliwość proszę spróbować porozmawiać bezpośrednio z księgową. Do każdej umowy zlecenia powinnien być dołączony rachunek, który uwidacznia kwotę brutto, koszty uzyskania, podatek, ewentualne składki i kwotę netto (do wypłaty). Czy stawka godzinowa na umowie jest wskazana w kwocie brutto, czy netto? W ostateczności zostaje wezwanie do zapłaty. W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz

Odpowiedź nr 1 z dnia 10 czerwca 2019 20:57 Zmodyfikowano dnia: 10 czerwca 2019 20:57 Obejrzało: 282 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.