wymiar urlopu wypoczynkowego

Pytanie z dnia 09 maja 2019

Witam,jestem zatrudniona u jednego pracodawcy ok.10 lat do22 marca byłam na macierzyńskim .Ile urlopu mi przysługuje, chcę wykorzystać go max ponieważ w tym roku do pracy nie wrócę i złożę o wychowawczy ?

Szanowna Pani, Wymiar urlopu reguluje art.154. § 1 Kodeksu pracy, i wynosi on: 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat; 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat. Do okresu 10 lat dolicza się okres ukończenia szkoły.Ważne jest również czy jest to cały etat czy np. 1/2. Z uwagi na zbyt mało danych nie sposób powiedzieć ile dni urlopu Pani przysługuje, albowiem coroku nabywa Pani prawo do 20/26 dni urlopu, ponadto istotne jest również ile dni Pani wykorzystała, ile dni urlopu niewykorzystanego przeszło Pani do chwili obecnej. Aby więc uzyskać dokładną liczbę dni przysługującego Pani urlopu wypoczynkowego należy udać się do pracodawcy. Pozdrawiam, r.pr. Joanna Cenkier

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 maja 2019 13:24 Zmodyfikowano dnia: 9 maja 2019 13:24 Obejrzało: 153 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.