Wygaśnięcie umowy najmu lokalu socjalnego.

Pytanie z dnia 20 kwietnia

Witam. Moja małżonka wynajmowała przed ślubem wraz z dwójką dzieci lokal socjalny w spółdzielni ZKZL w Poznaniu, w związku ze ślubem jej sytuacja życiowa radykalnie polepszyła się, otrzymała zatem pismo iż z końcem grudnia prawo do najmu lokalu wygasa. Opróżniła zatem mieszkanie z własności prywatnej i przyjechała na stałe do Niemiec. Gdy była w Polsce okazało się niemożliwym zwrócenie kluczy i spisanie protokołu zdawczego. Po przyjedzie do Drezna odesłała klucze od lokalu drogą pocztową i od tamtego czasu nie otrzymywała żadnych wiadomości ani pism od spółdzielni. Po kilku miesiącach od wygaśnięcia umowy okazało się jednak, że opłaty są nadal naliczane mimo zdania kluczy. Nie otrzymała w związku z tym żadnego oficjalnego pisma, nikt się nie kontaktował z nią w tej sprawie, dowiedziała się przypadkiem. Pytanie. Skoro umowa wygasła a klucze zostały zdane, to czy nadal czynsz mógł być naliczany z powodu protokołu zdawczego? Dodam, że sytuacja pandemiczna strasznie utrudniała podróżowanie między granicami, a brak oficjalnych pism z ZKZL sprawiał, że myśleliśmy iż sprawa jest załatwiona. Gdy opróżniała mieszkanie były obecne panie koordynatorki, jednak nie dało się z niewiadomych powodów wtedy sprawy i protokołu zamknąć. Z góry dziękuję za odp.

Dzień dobry, skoro lokal został zdany w wyznaczonym terminie, żona może uchylić się od zapłaty czynszu za dalszy okres. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 kwietnia 2022 15:30 Zmodyfikowano dnia: 20 kwietnia 2022 15:30 Obejrzało: 134 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.