Wycofanie zeznań w sprawie gróźb i napaści z nożem.

Pytanie z dnia 18 maja

Jeśli złożyłam zeznania za groźby i napaść z nożem a dzisiaj wycofałam to czy ta osoba opuści areszt śledczy?

Dzień dobry, przestępstwo z art. 190 k.k., czyli groźba karalna, jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Wniosek o ściganie można cofnąć, jednak w postępowaniu przygotowawczym jest to możliwe za zgodą prokuratora, a w postępowaniu sądowym za zgodą sądu. Jeśli na cofnięcie przez Panią wniosku o ściganie (zakładam, że to ma Pani na myśli pisząc o wycofaniu zeznań) wyrazi zgodę prokurator albo sąd (w zależności od etapu postępowania), to najprawdopodobniej osoba ta opuści areszt śledczy. Z wyrazami szacunku adwokat Jakub Elegańczyk tel. 696 850 775 e-mail: j.eleganczyk@eleganczyk.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 maja 2021 08:56 Zmodyfikowano dnia: 19 maja 2021 08:56 Obejrzało: 22 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.