wspólnota mieszkaniowa,wezwanie do zapłaty za miejsce parkingowe,

Pytanie z dnia 07 czerwca 2019

Dzień dobry,
Jestem właścicielem mieszkania we wspólnocie mieszkaniowej. Administratorem budynków oraz księgowością zajmuje się firma zewnętrzna. Po zakupie mieszkania w 2011 roku głosiłam do administracji niezbędne informacje do wyliczenia czynszu (ilość osób zamieszkujących, segregowanie śmieci, miejsce w podziemnej hali garażowej). Po 8 latach, księgowość zgłasza się do mnie o uiszczenie opłat za miejsce garażowe, które nie było (z winy ich pracownika, który wskazywał mi rzeczone przy czynnościach po zakupie mieszkania - więc był świadomy posiadania takowego przeze mnie) zgłoszone jako część czynszu. Uważam, że błąd wystąpił po stronie firmy zewnętrznej. Proszę o pomoc jak odwołać się od pisma o zapłatę 'długu'. Nigdy cześniej nie informowano mnie o niedopłacie na rzecz wspólnoty. Z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry. Prawdopodobnie część roszczeń jest przedawniona. Niemniej najpierw należałoby się zapoznać ze stanowiskiem Wspólnoty. Gdyby potrzebowałaby Pani pomocy, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Piotr Stosio.

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 czerwca 2019 21:01 Zmodyfikowano dnia: 13 czerwca 2019 21:01 Obejrzało: 208 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.