Wniosek o zasiedzenie działki.

Pytanie z dnia 18 maja

Czy mogę złożyć wniosek o zasiedzenie działki, którą użytkujemy od ponad 30 lat. Działka sąsiaduje z naszą nieruchomością. Nadmieniam, że cała sytuacja ma miejsce w wiosce popegeerowskiej a działka należy do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (wcześniej ANR). W rodzinie zawsze panowało przekonanie że stanowi ona naszą własność. Nie prowadzimy gospodarstwa rolnego i nie płacimy za wspomnianą działkę podatku.

Sz.Panie(i) Jeżeli nieruchomość była w posiadaniu samoistnym przez Pana (i) lub wspólnym małżonków przez 30 lat to zasadniczo można spróbować ją zasiedzieć. Jeżeli działka jest rolna - do zasiedzenia trzeba wykazać się statusem rolnika. Są to bardzo trudne i pod względem prawnym i faktycznym sprawy dlatego radzę skorzystać z pomocy profesjonalisty ( adwokata,radcy prawnego ) Jeżeli nie macie Państwo swojego adwokata - mogę podjąć się sprawy. z pouważaniem : adw Janusz Sawicki janusz.sawicki@adwokatura.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 maja 2021 19:28 Zmodyfikowano dnia: 18 maja 2021 19:28 Obejrzało: 45 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.