Władza rodzicielska.

Pytanie z dnia 05 kwietnia

Matka dziecka nie chce mnie informować o stanie zdrowia dziecka (było ostatnio w szpitalu z powodu złamania ręki, więcej nic nie wiem), utrudnienia mi kontakty z dzieckiem blokując mnie na portalach społecznościowych. Wyprowadzila się z córką 100km od miejsca poprzedniego zamieszkania bez mojej zgody , zaraz po tym gdy sąd ustanowił widzenia z dzieckiem 2 razy z miesiącu ( podczas sprawy mieszkała pod starym adresem 10km od mojego miejsca zamieszkania) nie zostało ustalone w jaki sposób będę mógł zabierać dziecko więc 2 razy w miesiącu to ja muszę jeździć po córkę po 100km w jedną stronę a po 4/5h już musimy wracać ponieważ sądownie mam możliwość spotkania z dzieckiem od 9 do 18. Co mam robić non stop próbuje mi ograniczyć prawo do córki bez żadnych podstaw. Mimo braku stałej pracy ( pracuje dorywczo) sąd postanowił alimenty w wysokości 700 zł dodatkowo adwokat matki dziecka wniósł wniosek abym to ja płacił za jej adwokata . Nie zdążyłem się odwołać od decyzji sądu i nic nie mogę z tym już zdobić. Proszę o pomoc. Jestem już bezsilny bardzo zależy mi na córce chciałbym częściej się z nią widzieć niestety matka dziecka jest bardzo konfliktowa osoba i traktuje dziecko jak "kartę przetargową" nastawić ja przeciwko mnie (córką ma 3 latka)

Dzień dobry, może Pan wystąpić z wnioskiem o zmianę orzeczenia w zakresie kontaktów. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 kwietnia 2022 17:06 Zmodyfikowano dnia: 5 kwietnia 2022 17:06 Obejrzało: 147 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, jeśli kontakty z dzieckiem wymagają zmiany to można złożyć w każdej chwili wniosek o jej zmianę. W odniesieniu zaś do wyprowadzki matki dziecka wraz z dzieckiem - czy ma Pan pełną czy ograniczoną władzę rodzicielską? W odniesieniu do alimentów to kwota 700 zł jest kwotą mieszczącą się w ramach kwot alimentów zasądzanych przez sąd na 3 letnie dziecko. Sąd nie bierze przy orzekaniu tego gdzie Pan aktualnie pracuje, ale Pana możliwości zarobkowe - wykształcenie, ilość ofert pracy w regionie czy stan Pana zdrowia. Może Pan oczywiście w razie zmiany sytuacji wystąpić o obniżenie alimentów. W postępowaniu o alimenty wniosek o zwrot kosztów procesu, w tym kosztów zastępstwa procesowego, jest zwyczajnym wnioskiem, który zamieszcza się w pismach tego typu. Zasadą jest, że strona przegrywająca proces zwraca te koszty stronie wygrywającej. Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 2 z dnia 6 kwietnia 2022 13:43 Zmodyfikowano dnia: 6 kwietnia 2022 13:43 Obejrzało: 142 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.