Pytanie z dnia 21 września

Witam...rzecz ma się we Włoszech,około 18 lat pracowałam u partnera w firmie w której partner zatrudniał mnie na biało tylko od czasu, częsty brak wypłaty ,mamy synka 14lat , nie mamy ślubu, zawsze byłam zapewniana że że względu na dziecko zawsze jego dom będzie moim. W tej chwili jesteśmy w trakcie rozstania, żądalam zwrotu zaległych składek więc partner podaje mnie o wyłudzenie po czym dostaje zakaz zbliżania 500m do jego miejsca zamieszkania bez żadnego przesłuchania, na sprawie adwokatka malo udzielała głosu. Mija 10mies a ja nadal mieszkam bez synka, tulam się po znajomych bo nikt nie wynajmie lokum bez umowy stałej o prace . Proszę mi powiedzieć z punktu prawa Pol czy partner mógł mnie oskarżyć o wyłudzanie skoro byliśmy w związku? Zakaz zbliżania był więc legalny?

Dzień dobry, skoro „rzecz ma się we Włoszech”, to zastosowanie ma prawo włoskie, a nie polskie. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 września 2022 19:57 Zmodyfikowano dnia: 21 września 2022 19:57 Obejrzało: 25 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.