Pytanie z dnia 20 maja

Witam.Problem z firma labolatoryjna. robione 3xtesty PCR rodzina z dzieckiem -prywatnie do wylotu z kraju (powrot do domu) osoby zdrowe - bez objawów. Na miejscu zauważyliśmy że młoda osoba która tam zbierała materiały do diagnozy wogóle nie zmienia rękawiczek miedzy innymi autami (system drive through)
Dzien przed wylotem dostalismy wyniki 1 pozytywny 1 negatywny 1 niepewny
Nie bylismy swiadomi tego iż jestesmy w systemie na kwarantanny/izolacji automatycznie już po pierwszym teście, powtórzylismy 2x testy PCR znow odplatnie w innym miejscu. Noc przed wylotem przyszly 2 wyniki negtywne. Zadzwonilismy wieczorem przed wyjazdem jak tylko dostałam wynik na tel 222500115 całodobowa infolinia w sprawach kwarantanny i zdrowia, zostałam poinformowana iż informacja zostanie wysłana do Sanepidu i aby się nie martwić i upewniła nas że możemy jechać na lotnisko, wrazie jakby sanepid nie dostał informacji ( lot 7 rano) powiedziała aby pokazać ostatni negatywny wynik do straży granicznej - napewno rozmowa była nagrywana.
Na lotnisku okazalo sie ze nie polecimy, dostalismy mandat 2x500 zl skierowano wniosek do sanepidu o kare 2x 30 000 za naruszenie kwarantanny.
Po powrocie skontaktowalismy sie z sanepidem i po badaniach lekarskich kwarantanna została zniesiona nastepnego dnia gdyż jesteśmy zdrowi. musielismy ponownie wynajac auto , kupic bilety , zrobic 3 odplatne testy ( jeden test pcr to 500zl) Proszę o pomoc i informacje w jaki sposób moglibyśmy odzyskać stracone pieniądze przez nieprofesjonalizm osoby pobierjacej próbki. mam rozszerzoną wersje tej sytuacji oraz kosztorys.

Konieczne byłoby wykazanie, że nieprawidłowość wyniku wynikała z braku zmiany rękawiczek, a nie np. na etapie badania materiału. Dowodowo związek przyczynowo-skutkowy byłby trudny do wykazania, a bez tego roszczenie o zapłatę w sądzie zostałoby oddalone.

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 maja 2021 19:56 Zmodyfikowano dnia: 21 maja 2021 19:56 Obejrzało: 47 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.