Pytanie z dnia 17 lutego 2017

Witam.Pierwszego marca przechodzę na emeryturę i moje pytanie dotyczy należnej odprawy.Mój ogólny staż pracy wynosi 30 lat,ale pracowałam w różnych miejscach.W obecnej firmie pracuję 2 lata.Chciałabym wiedzieć jaka odprawa jest należna w moim przypadku.Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Witam, pomyliły się Pani odprawy, bowiem staż pracy ma znaczenie jeżeli pracownik otrzymuje odprawę w związku z rozwiązaniem z nim stosunku pracy (wysokość odprawy uzależniona jest wówczas od stażu pracy u danego pracodawcy a nie u wszystkich), w przypadku odprawy emerytalnej jest ona niezależna od stażu pracy u danego pracodawcy. Stanowi wysokość jednomiesięcznego wynagrodzenia za pracę, chyba że regulamin zakładowy przewiduje np. odprawę za dwa lub trzy miesiące. Niektóre grupy zawodowe mogą także otrzymać odprawy na korzystniejszych warunkach niż te zawarte w Kodeksie pracy. Do wyższych odpraw z mocy przepisów szczególnych mają prawo nauczyciele, urzędnicy państwowi czy pracownicy samorządowi. W przypadku dwóch ostatnich grup wysokość odprawy zależy od stażu na stanowisku urzędniczym. Staż pracy u kilku pracodawców można również sumować w przypadku nagrody jubileuszowej, która jest raczej zarezerwowana dla pracowników sfery budżetowej, pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 lutego 2017 09:52:53 Obejrzało: 93 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.