Pytanie z dnia 04 grudnia 2017
Witam. W przyszłym roku chciałbym założyć własną działalność gospodarczą. Kiedyś spotkałem się z informacją, iż jest różnica między samym założeniem firmy a jej faktycznym rozpoczęciem. Zastanawiam się, czy mogę założyć działalność już dziś, a faktycznie zacząć handlować dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. Czy będę wtedy zwolniony z opłat ZUS? Czy mogę wziąć sobie abonament telefoniczny na firme już teraz (zaraz po założeniu)? PS. Jestem uczniem szkoły średniej, tak więc mam status studenta a także otrzymuję świadczenia z tytułu renty rodzinnej.
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.



