Pytanie z dnia 02 maja

Witam. Sytuacja jest niesamowicie trudna iż 2 lata temu otrzymałam w prezencie od ówczesnego partnera prezent w postaci konia. Partner jest właścicielem stajni. Umowa była zawarta w formie słownej. W paszporcie konia on jest właścicielem. Umowa darowizny była wykonana z jego i mojej strony. Przez dwa lata utrzymywałam konia w postaci żywienia, kupowania pasz, witamin, wizyt weterynarzy, fizjoterapeutów, wysokiej jakości sprzętu, odrobaczania, werkowania, szczepienia, trenerów i mojej pracy w zajeżdżaniu konia który byl kupiony za wartość 8.500 zł. Aktualnie dzięki mojej pracy koń jest wartości około 50.000. Ostatnio nasz związek się rozpadł i wyprowadziłam się do innego miasta, gdzie zabrałam konia i nadal utrzymuje go w dobrostanie. Ze względu na złośliwość partnera, chce mi odebrać tego konia. Z mojej strony były wielokrotne próby ugody, oddania znacznie większej sumy pieniędzy, byle koń został u mnie. Ma on dla mnie duże znaczenie jako przyjaciel i kompan. Zależało mi na przepisaniu konia nie ze względu na stabilizację finansowa, a stabilizację pod względem sytuacji wyjątkowych typu choroba, wypadek konia i potrzeba zawiezienia konia do kliniki na operacje. W takiej sytuacji jest potrzeby podpis właściciela. Ja nie będę mogła tego zrobić. Partner wielokrotnie podczas kłótni szantażował mnie ze nie nakarmi konia itp. Czy jest jakaś realna szansa abym mogła ubiegać się o odwołanie od wykonanej umowy słownej i zerwanie jej przez złośliwość darczyńcy?

Szanowna Pani, sytuacja Pani jest trudna, ale nie beznadziejna. Rozumiem, że koń nadal jest u Pani? Czy Pani znajomy wystosował jakieś pismo do Pani? Sugeruję bezpośredni kontakt z prawnikiem - w razie chęci skorzystania z konsultacji online - zapraszam do kontaktu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 maja 2022 09:53 Zmodyfikowano dnia: 5 maja 2022 09:53 Obejrzało: 34 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.