Pytanie z dnia 14 marca 2023

Witam, sprzedałem auto dnia 10.03.2023. Kupujacy oglądał auto o wszytsich wiadomych mi usterkach powiedziałem i kupijacy je zaakceptował. Niestety wracając do domu kupujący odkrył wadę polegająca na nie działających szybach (o usterce nie miałem pojęcia bo auta nie użytkowałem od dłuższego czasu o czym kupujacy tez wiedział) zaproponowałem od razu zeby wrócił i rozwiążemy umowę a ja oddam pieniądze i się rozstaniemy, niestety kupujacy powiedział że zajmie się usterka. Następnego dnia kupujący znalazl kolejna usterkę polegająca jego zdaniem na uszkodzonej uszczelce pod głowica a ja ponownie zaproponowałem aby dokonał zwrotu auta a ja oddam pieniądze. Kupujacy postanowił upewnić się ze to ta wada która przypuszcza. Teraz kupujacy pisze mi że wstawił auto do mechanika i domaga się zwrotu połowy kosztów za usterki a ja nie wyraziłem zgody aby samowolnie wstawiał auto do mechanika bo ja chciałem się dogadać i oddać pieniądze bądź naprawić usterkę o której nie miałem pojęcia i tak sprzedałem auto. Straszy mnie teraz sądem itd. W umowie jest zawata taka formuła "Kupujący oświadcza, że dokładnie zapoznał się ze stanem technicznym nabywanego samochodu
Kupujący oświadcza nadto, iż nabywa samochód w takim stanie technicznym, w jakim aktualnie sie on znajduje
i z tego tytułu nie bedzie zgłaszał zadnych roszczeń w stosunku do sprzedającego". Pozatym na umowie jest wpisany inny Pan niż był po samochód i się za niego podpisał wiec to raczej podrobiony podpis. Pytanie co ja mogę zrobić teraz z ta sytuacja ?

Proszę zaproponować zwrot pojazdu na piśmie, z propozycją zwrotu ceny, a jeśli to nie poskutkuje to kupujący pewnie wystapi sam o swoje roszczenia. Może Pan rozważyc złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, jeśli podejrzewa Pan że został celowo wprowadzony w błąd.

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 marca 2023 16:16 Zmodyfikowano dnia: 14 marca 2023 16:16 Obejrzało: 103 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.