Pytanie z dnia 20 maja

Witam serdecznie potrzebuje pomocy prawnej.Moja sprawa jest z kupnem domu.Nie mam możliwości wsiąść kredyt na mieszkanie więc wynajmowaliśmy dom i pani właścicielka powiedziała że zrobimy tak że będę płacić 2000 co miesiąc i to będzie rata za dom.Podpisalismy umowę między sobą.Teraz pani mówi że będzie pobierać jakiś czynsz 700 zł plus te 2000 zł za każdy miesiąc.Czy może tak robić z człowiekiem.Zmieniac decyzję co jakiś czas.Bo to jest już kolejny raz na początku miało być 1000 zł za ratę a teraz jest 2000 zł.Poprostu nie mam już sił.Prosze o jakoś pomóc.

Wynajmujący może zmienić umowę w zakresie wysokości czynszu, jednak najemca nie ma obowiązku się na nią zgodzić. Zmiany w wysokości czynszu powinny znaleźć odzwierciedlenie w umowie oraz aneksach.

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 maja 2021 19:59 Zmodyfikowano dnia: 21 maja 2021 19:59 Obejrzało: 14 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Szanowny Panie, Przede wszystkim do udzielenie pełnej porady prawnej konieczna byłaby analiza zawartej przez Pana umowy najmu. Jednakże już na pierwszy rzut oka widać że wynajmująca działa wbrew obowiązkowi lojalności wynikającemu z art. 354 k.c. i samowolnie ustala kwoty należności od najemcy a to niedopuszczalne, należy bowiem ściśle przestrzegać umowy i obowiązek ten dotyczy obu stron zawartej umowy. Pozdrawiam.

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 maja 2021 15:10 Zmodyfikowano dnia: 23 maja 2021 15:10 Obejrzało: 9 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.