Pytanie z dnia 05 grudnia 2016

Witam Serdecznie . Moje pytanko dotyczy mieszkania na pustostanie ,do którego weszłam bez prawnie , mieszkanie było otwarte być może ktoś tam przebywał w podobnej sytuacji jak jest moja chciała bym zgłosić tą sprawę do administracji i opłacać czynsz ,lecz obawiam się o to że wyrzucą mnie z mieszkania ,przebywam tam z córeczką roczną ,mieszkanie jest opuszczone od paru lat z moich informacji , jakie konsekwencje mogę ponieść ,i czy mogą mi odebrać córeczkę w takiej sytuacji .Obecnie mam złożony wniosek w Urzędzie Miasta o mieszkanie puki co nie mam gdzie mieszkać ponieważ nie zgadzam się z mamą nie chce iść do domu bezdomnych .Bardzo proszę o poradę co mi grozi i czy odbiorą mi dziecko .Dziękuje z góry za odpowiedz Dominika

Przedstawiony przez Panią problem jest złożony. Zasadniczo powinna Pani zgłosić fakt zamieszkania w pustostanie do administracji nieruchomości , jednakże na tej podstawie zostanie naliczone odszkodowanie za zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego i nie ma żadnej gwarancji, że będzie tam mogła Pani pozostać. Niestety nawet jeżeli nie dokona Pani zgłoszenia to naraża się Pani na to, że ktoś ( dozorca/sąsiedzi) zawiadomi administrację nieruchomości. Odrębną kwestią pozostaje to, czy zajmowany przez Panią pustostan w ogóle nadaje się do zamieszkania przez Panią i dziecko i czy przebywanie w nim nie zagraża życiu i zdrowiu. Dla dobra dziecka proszę rozważyć rozwiązanie, by na czas oczekiwania na mieszkanie ( o które się Pani ubiega) pozostać w domu mamy, a jeżeli nie ma takiej możliwości zwrócić się o pomoc do Domu Samotnej Matki w Pani okolicy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 grudnia 2016 22:55:00 Obejrzało: 82 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.