Pytanie z dnia 15 lutego 2017

Witam serdecznie. Do końca zeszłego roku pobierałem rentę rodzinną. Dnia 19.12.2016 roku została wystawiona decyzja o skreśleniu mnie z listy studentów, przez co automatycznie straciłem prawo do tego świadczenia. Po 2 tygodniach byłem w ZUS-ie, aby zrzec się renty. Na początku stycznia dostałem dwa pisma, jedno odnośnie informacji o zawieszeniu renty z powodu zakończenia nauki i drugie pismo, odnośnie tego, że od dnia 1.11.2016 do 31.12.2016 roku pobierałem bezprawnie świadczenie, i że w przeciągu miesiąca mam te należności zwrócić. Studiowałem zaocznie i uiściłem tylko opłatę za pierwszy miesiąc studiów, ponieważ koszta przerosły moje możliwości finansowe, jednak tak jak wspominałem wcześniej, decyzja o skreśleniu mnie z listy studentów nastąpiła dnia 19.12.2016 roku. Co mogę w takiej sytuacji zrobić ? Czy jest szansa na pozytywne rozpatrzenie odwołania od tej decyzji ?

Dzień dobry. A czy uczęszczał Pan w ogóle na zajęcia ? Czy zapisał się Pan i zaniechał od razu naukę , pobierając dalej świadczenie ? Pozdrawiam adwokat Anna Uznańska

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 lutego 2017 08:49:38 Obejrzało: 34 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.