Pytanie z dnia 15 stycznia 2018

Witam

Proszę o udzielenie porady prawnej w sprawie możliwości wycofania podpisanego porozumienia przez pracodawcę. W firmie jestem zatrudniony od 28.01.2017. Dnia 5.01.2018, przełożona wezwała mnie na rozmowę do siedziby pracodawcy w Amsterdamie, Holandia (pracuje "zdalnie" z domu zgodnie z
polskim prawem pracy). Spotkałem się z menadżerką oraz pracownikiem departamentu HR. W trakcie rozmowy okazało się, że pracodawca chce rozwiązać ze mną bezterminową umowę o pracę za wypowiedzeniem (1 miesiac czyli rozwiazanie przypadało by na 28.02.2018). Jednocześnie dostałem dwie kopie porozumienia o
rozwiązaniu umowy o prace z dniem 31.01.2018, jedną z adnotacją "Zapoznaje sie z trescia" i moim podpisem (pod adnotacją) oddałem pracodawcy natomiast dostałem kopie podpisaną przez pracownicę HR firmy, którą posiadam aktualnie przy sobie. Na spotkaniu usłyszałem, że mam siedem dni, żeby odesłać podpisane porozumienie.
Obecnie jestem w trakcie analizowanie jaka decyzja będzie dla mnie bardziej korzystna, ale biorąc pod uwagę słowne polecenie pracodawny, żeby w razie akceptacji przesłać podpisaną umowę w ciągu 7 dni teoretycznie czas skończył się 3 dni temu (12.01.2018).

Moje pytanie brzmi: Czy będąc w posiadaniu porozumienia podpisanego przez pracownicę HR, ale nie informując pracodawcy o akceptacji albo odrzuceniu porozumienia w ciagu słownie ustalonego terminu, mam gwarancję realizacji warunków porozumienia przez pracodawcę (wypłata odprawy)? Czy pracodawca może wycofać porozumienie?
Planuje złożyć pracodawcy kontrofertę porozumienia z większą sumą odprawy. Czy pracodawca może użyć tego w celu anulowania poprzedniego porozumiania?

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.