Pytanie z dnia 08 grudnia 2016

Witam, pracuje już pond 3 lata w jednym zakładzie pracy. Po przepracowanym roku firma wysłała mnie na szkolenie do Szwajcarii. Przed wyjazdem kazali podpisać umowę lojalnościową na 5 lat. Pomyślałem ze podpisze, wrócę i pewnie dostane podwyżkę. Niestety moje warunki finansowe się nie polepszyły. Pracowałem sumiennie przez 2 lata. Kiedy został mi jeszcze tylko rok czasu tej umowy do odpracowania ( maksymalnie dopuszczalny wymiar karty 3 lata, a nie 5 jak w umowie lojalnościowej). Przyjeżdża szkoleniowiec do firmy, dokładnie 26-29.09.2016r. ucząc nowego oprogramowania. Szkolenie się zakończyło, wszytko w porządku, pracuję dalej.
Przychodzi 8 grudzień 2016r. i pracodawca che abym podpisał kolejną umowę lojalnościową na 3 lata. Oczywiście nie mam zamiaru nic podpisywać. Co o ty sądzisz? Czy pracodawca może mi kazać podpisać tę umowę po takim czasie? Jak się bronić aby tego nie podpisywać ? Z góry dziękuje :)

Dzień dobry, wszystko zależy od tego jakie dokładnie warunki zawarto w umowie, którą pracodawca Panu zaproponował. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 grudnia 2016 20:06:42 Obejrzało: 82 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.